• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

فلاحت‌پیشه:

مطالبه جدی ما رسیدن راه آهن به مرز خسروی است

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد می‌کنم به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نامه بنویسیم و تقاضا کنیم راه آهن تا مرز خسروی ادامه پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در جلسه هم‌اندیشی مدیران و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه که امروز (پنجم شهریور) در استانداری برگزار شد، از همکاری خوب مدیران استان و مجمع نمایندگان یاد کرد و افزود: با این همکاری می‌توان بسیاری از اهداف استان را پیش برد.

وی سپس با اشاره به رسیدن راه آهن به کرمانشاه، افزود: مطالبه جدی ما امتداد راه آهن تا مرز خسروی و بین‌المللی شدن آن است و در این صورت مزیت آن برای کشور بیش از کرمانشاه خواهد بود.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم دو نامه به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بنویسم و ابتدا از افرادی که تلاش کردند قطار به کرمانشاه برسد قدردانی کنیم و سپس درخواست کنیم این پروژه تا مرز خسروی  ادامه یابد.

فلاحت‌پیشه در ادامه به ظرفیت مرزهای استان کرمانشاه اشاره کرد و خواستار تامین سلامت آنها شد.

وی با تاکید بر اینکه مرز باید در خدمت دولت و مردم باشد، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مرزها به محلی برای رانت تبدیل شده اند که نباید اجازه بدهیم این اتفاق برای مرزهای استان ما هم بیفتد.

این نماینده مجلس به نزدیک شدن فصل تدوین بودجه هم اشاره کرد و افزود: باید کارگروهی از مدیران و مجمع نمایندگان استان برای پیگیری بودجه استان در همین شهریور ماه تشکیل شود.

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در ادامه از آغاز فعالیت دولت دوازدهم هم یاد کرد و گفت: نباید فکر کنیم با شروع دولت جدید، فصل تغییر مدیران هم رسیده است.

فلاحت‌پیشه عنوان کرد: باید معیار برای سنجش عملکرد مدیران تطبیق عملکرد آنها با قانون و با سیاست‌های دولت باشد و همچنین بررسی کنیم که مدیران چقدر برای رفع موانع پیش روی طرح‌ها و پروژه‌ها تلاش کرده اند.

وی افزود: مدیرانی در استان داریم که برای کمک به طرح‌های ملی مهمی که راکد شده بود ریسک کرده‌اند و باید قدر آنها را دانست.

وی سپس از اقداماتی که با همکاری مدیران استان در حوزه شهرستان اسلام آبادغرب انجام شده یاد کرد و اختصاص 62 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان و 13 طرح بهداشتی و درمانی اسلام آبادغرب را از مهمترین آنها برشمرد.

به گفته این نماینده مجلس، اقدام مهم دیگری که صورت گرفته جانمایی ایستگاه راه آهن اسلام آبادغرب است.

فلاحت پیشه به پروژه بزرگ پتروشیمی چهارم هم اشاره کرد و ادامه داد: هرآنچه که مربوط به داخل کشور بوده برای اجرای این پروژه انجام شده  و مابقی مربوط به مذاکرات با طرف خارجی است.

وی از عدم اجرای دانشکده رازی اسلام آبادغرب هم گلایه کرد و گفت: زمین و اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین شده، اما خبری از اجرای آن نیست و متاسفانه مدیران این بخش همکاری نمی‌کنند.

  احمد صفری نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان اینکه دولت یازدهم در شرایط سختی امور کشور را اداره کرد که  با کاهش درآمدها و پایین بودن قیمت نفت مواجه شدیم، افزود: همین امر باعث شد روند اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور کند باشد.

وی گفت: مهمترین خواسته ما از این دولت تخصیص اعتبار برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها است که متاسفانه با گذشت پنج ماه از سال جاری هنوز تخصیص اعتبار مناسبی نداشته ایم.

صفری همچنین خواستار پیگیری جدی برای اجرای پروژه سامانه سردسیری به عنوان یک مطالبه مهم مردم استان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: