• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

نماینده قصرشیرین:

سهم کرمانشاه از سامانه گرمسیری عادلانه نیست

نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی از ناعادلانه بودن سهم کرمانشاه از سامانه گرمسیری انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فرهاد تجری در جسله هم‌اندیشی مدیران و مجمع نمایندگان استان کرمانشاه که امروز (پنجم شهریور) در استانداری برگزار شد، سامانه گرمسیری را منشا تحولات عظیمی برای استان در بخش کشاورزی دانست و گفت: متاسفانه در اجرای این طرح بسیاری از زمین‌های خوب و حاصلخیز قصرشیرین و سرپل ذهاب حذف شده است.

وی با اشاره به وجود حدود 900 هکتار اراضی زراعی خوب و با کیفیت در کرمانشاه، عنوان کرد: سهمی که برای کرمانشاه از این سامانه در نظر گرفته شده 55 درصد و سهم ایلام 45 درصد است، در حالیکه وسعت اراضی زراعی ایلام حدود 200 هکتار و استان کرمانشاه 900 هزار هکتار است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: البته ما مخالف سهم استان ایلام از این پروژه نیستیم، اما این نگرانی وجود دارد که کرمانشاه و ایلام به بازی گرفته شده باشند و هدف سمت خوزستان باشد.

تجری با بیان اینکه بحران و معضل اساسی کشور در آینده نزدیک آب است، افزود: باید از هم اکنون زیرساخت‌های مورد نیاز برای نگهداری آب سامانه گرمسیری را فراهم کنیم.

وی همچنین بر لزوم پیگیری  احداث راه آهن کرمانشاه به خسروی هم تاکید کرد و ادامه داد: موضوع دیگر عبور زوار اربعین از مرز خسروی است که به نظر می‌رسد کارها با سرعت مناسبی پیش نمی‌رود.

این نماینده مجلس در ادامه بر لزوم تعام مدیران دولتی و مجمع نمایندگان برای جبران عقب ماندگی‌های کرمانشاه تاکید کرد و افزود: اگر نماینده و مدیر هر کدام راه خود را بروند، به جایی نخواهیم رسید.

تجری معتقد است، نمایندگان مجلس در برخی از بخش‌ها توانایی و قدرت نفوذی دارند که می‌توانند بسیاری از امور را پیش ببرند.

وی در پایان به مشکلات حوزه انتخابیه خود هم اشاره و اظهار کرد: پوسیدگی خطوط آب و فاضلاب روستایی، عقب بودن گازرسانی به برخی از مناطق و ... از مهمترین مشکلات است.

  سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار توجه بیشتر مسئولین استان برای پیگیری جذب بودجه برای کرمانشاه شد.

وی اظهار کرد: استان کرمانشاه یک استان عمدتا کشاورزی است که در این بخش هم نیازمند نگاه ویژه‌ای هستیم.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به سردسیر بودن اکثر نقاط استان کرمانشاه، یادآوری کرد: باید پیگیری کنیم تخصیص اعتبارات قبل از فصل سرما انجام شود، زیرا در فصل سرما امکان اجرای پروژه‌های عمرانی وجود ندارد.

حسینی کیا عدم وجود پزشک متخصص کافی در شهرستان‌ها، ایجاد مراکز ورزشی برای مناطق روستایی و توجه ویژه به ورزشکاران را از دیگر مواردی دانست که باید مد نظر قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: