• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-587-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

با حضور ناظر سازمان میراث فرهنگی کشور

داوری نشان ملی صنایع دستی در کرمانشاه برگزار شد

با حضور ناظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  کشور، چهارمین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت کالا صنایع دستی در کرمانشاه برگزار شد.

 

پروانه حیدری معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه اظهارکرد: سالهای گذشته این جلسات به صورت منطقه ای برگزار می شد که متاسفانه آثار برخی استانها در سطح منطقه نادیده گرفته می شد، اما از امسال این جلسات در ابتدا به صورت استانی، سپس در تهران به صورت ملی و در ادامه در شورای جهانی صنایع دستی برگزار می شود.

 

وی ادامه داد:  این جلسه در واقع پیش داوری نشان ملی است که با حضور سه داور برجسته استانی و با حضور یک ناظر سازمانی برگزار می شود.

 

حیدری خاطرنشان کرد: به نسبت جایگاه و ظرفیت هر استان، از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور ظرفیتی برای معرفی آثار تعیین شده که در این راستا سهمیه در نظر گرفته شده برای استان کرمانشاه ارائه 25 اثر است.

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در این جلسه 50 اثر برجسته هنرمندان استان را به داوری گذاشته ایم که در نهایت بتوانیم 25 اثر را برای ارائه به داوری ملی در تهران معرفی کنیم.

 

وی تاکید کرد: تلاش ما این است آثاری را ارائه دهیم که قابلیت برند شدن را داشته باشند.

 

حیدری خاطرنشان کرد: تاکنون از استان کرمانشاه 110 اثر برجسته صنایع دستی نشان ملی مرغوبیت کالا را دریافت کرده اند. همچنین 16 اثر از هنرمندان این استان نیز موفق به دریافت نشان اصالت یونسکو شده اند.

 

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه جزء استانهای برتر کشور در حوزه صنایع دستی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: