• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-8314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

"قطار" هر روز به کرمانشاه تردد می‌کند/ برای افتتاح منتظر اعلام وزارت راه هستیم

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به تردد روزانه قطارهای باری در محور ملایر-کرمانشاه، گفت: به طور حتم در پاییز تردد قطارهای مسافربری نیز در این محور آغاز می‌شود.

مجتبی نیک کردار در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اقتصادی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه زمان دقیق افتتاح راه‌آهن ملایر-کرمانشاه مشخص نیست، گفت: در این زمینه منتظر اعلام نظر وزارت راه هستیم.

وی افزود: وزیر راه در حال رایزنی برای حضور رییس جمهور در افتتاح این پروژه است و زمان دقیق افتتاح از سوی وزارت راه به استان اعلام خواهد شد.

نیک کردار با بیان استان آماده افتتاح این پروژه است، گفت: در حال حاضر کارهای تکمیلی در حال انجام است و بالاست(نوعی شن مخصوص درشت) میان ریل‌‌ها ریخته می‌شود.

وی با بیان اینکه هر روز قطار باری در محور ملایر-کرمانشاه در حال تردد است، گفت: هم اکنون بار بالاست با این قطارهای باری که 30 واگن دارند، وارد استان می‌شود.

نیک کردار تصریح کرد: سرعت قطارهای باری در این مسیر چندان زیاد نیست، اما اگر کار بالاست ریزی تمام شده و دستگاه مخصوصی که میزان این بالاست‌ها را سنجش کرده و ریلها را از نظر ارتفاع و طول و عرض تنظیم و یکپارچه می کند در این مسیر کار خود را به پایان برساند، قطار می‌تواند با سرعت 160 کیلومتر نیز در این مسیر تردد کند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه پاییز امسال حتما این پروژه به شرکت راه‌آهن تحویل می‌شود، گفت: در پاییز به طور قطع سفرهای ریلی را خواهیم داشت و قطارهای مسافربری وارد استان می‌شوند.

وی در خصوص تکمیل ایستگاه راه‌آهن کرمانشاه نیز گفت: کار ایستگاه رو به اتمام است و تنها کارهای تاسیساتی آن مانده که مزاحمتی برای بهره‌برداری از ایستگاه ایجاد نمی‌کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: