• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-9914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

"گوسفند قربانی" را از مراکز معتبر تهیه کنید

رییس مرکز بهداشت کرمانشاه:
نگران شعله ور شدن "کریمه کنگو" در آستانه عید قربان هستیم

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با توجه به افزایش خرید گوسفند قربانی در آستانه عید قربان، از مردم خواست حتما گوسفند قربانی را از مراکز معتبر تهیه کنند.

دکتر ابراهیم شکیبا در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به نزدیکی عید قربان و افزایش خرید گوسفند قربانی، گفت: این افزایش خرید گوشت و گوسفند قربانی موجب نگرانی ما از شعله ور شدن بیماری "تب کریمه کنگو" شده است.

وی افزود: متاسفانه ویروس این بیماری در دام هیچ علامت مشخصی ندارد و تنها ورود آن به بدن انسان می‌تواند ایجاد بیماری کند.

شکیبا با بیان اینکه ویروس "تب کریمه کنگو" از طریق کنه روی بدن دام، استفاده از گوشت و امعا و احشا و نیز تماس با خونابه دام قابل انتقال به انسان است، گفت: درمان این بیماری دشوار است و در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند کشنده باشد، بنابراین پیشگیری بهترین راه است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص خرید گوسفند قربانی از حاشیه جاده‌ها و شهرها و مراکز غیرمجاز هشدار داد و تاکید کرد: مردم حتما گوسفند قربانی خود را از مراکز مجاز که تحت نظر دامپزشکی هستند، خریداری کنند.

شکیبا افزود: در خصوص ذبح دام نیز فردی که این کار را انجام میدهد باید حتما از عینک، دستکش و روپوش استفاده کند و تماسی با گوشت و خونابه دام بدون دستکش و عینک نداشته باشد.

وی تاکید کرد: زنان خانه‌دار نیز باید به طور ویژه از دستکش استفاده کرده و به هیچ عنوان بدون دستکش اقدام به تکه تکه کردن گوشت نکنند و مراقب باشند که گوشت و خونابه با دست آنها در تماس نباشد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص مصرف گوشت بلافاصله پس از ذبح دام هشدار داد و افزود: افراد باید گوشت را حتما پیش از مصرف به مدت 24 ساعت در یخچال و در دمای کمتر از 4 درجه نگه دارند.

وی افزود: با این کار حتی اگر گوشت حاوی ویروس «تب کریمه کنگو» باشد، به دلیل تولید اسید لاکتیک در گوشت بر اثر این مدت ماندگاری در یخچال، ویروس‌ها و میکروب‌های آن از جمله ویروس «تب کریمه کنگو» از بین می‌رود.

شکیبا تصریح کرد: 24 ساعت باید حداقل مدت ماندگاری گوشت قربانی در یخچال باشد و بهتر است افراد تا 48 ساعت گوشت را در یخچال گذاشته و سپس مصرف کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه مورد جدیدی از بیماری تب کریمه کنگو در استان گزارش نشده، گفت: خوشخبتانه این بیماری در استان تحت کنترل است.

وی افزود: تنها نگرانی ما شعله ور شدن این بیماری در آستانه عید قربان با توجه به افزایش خرید گوشت و گوسفند قربانی است و از مردم می خواهیم در این زمینه نکات بهداشتی را رعایت کرده تا دچار مشکل نشوند.

شکیبا در پایان تاکید کرد: مردم حتما گوشت و گوسفند قربانی را از مراکز مجاز تهیه و پیش از مصرف حداقل به مدت حداقل 24 ساعت در یخچال نگهداری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: