• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

بیش از یک میلیون نفر عضو تعاونی‌های کرمانشاه هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از وجود 2939 تعاونی فعال در استان کرمانشاه با بیش از یک میلیون نفر عضو خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، داوود یاوری در نشست خبری که امروز ( هشتم شهریور) و در آستانه هفته تعاون برگزار شد، اظهار کرد: در استان  کرمانشاه 2939 تعاونی فعال در بخش‌های مختلف داریم که یک میلیون و 197 هزار نفر عضو این تعاونی‌ها هستند و با فعالیت آنها برای 45 هزار و 532 نفر شغل ایجاد شده است.

وی از تشکیل 28 شرکت تعاونی در استان در سال 96 خبر داد و افزود: این تعاونی‌ها با عضویت 362 نفر و اشتغالزایی 224 نفر آغاز به کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به طرح اشتغال فراگیر به عنوان یکی از برنامه‌های مهم دولت در سال جاری یاد کرد که قرار است در قالب این طرح برای 970 هزار نفر شغل ایجاد شود.

به گفته این مسئول، از این تعداد فرصت شغلی 650 هزار مورد مربوط به بخش‌های اقتصادی شامل صنعت و معدن، کشاورزی و ...، 228 مورد نفر از محل مداخلات سیاستی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و 91 هزار شغل در بخش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد، بنیاد برکت و... است.

وی افزود: در بخش دوم که مداخلا سیاستی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی است طرح‌هایی از جمله طرح کارورزی، مهارت آموزی در محیط کار واقعی و طرح روستا تعاون تعریف شده است.

یاوری در خصوص اجرای طرح روستا تعاون نیز خاطرنشان کرد: در قالب این طرح قرار است هزار تعاونی در مرحله اول در روستاهای کشور تشکیل شود و هدف ان ایجاد اشتغال در روستاها و جلوگیری از مهاجرت جمعیت است که سهمی که در طرح روستا تعاون برای کرمانشاه مشخص شده نیز 54 تعاونی روستایی است.

یاوری اشاره‌ای هم به نرخ بالای بیکاری کرمانشاه داشت و تاکید کرد: متاسفانه استان کرمانشاه رتبه بالایی در نرخ بیکاری دارد که عوامل متعددی از جمله نداشتن مهارت نیروی کار، عدم توجه به بازار کار، سیاست‌های عمده و کلان و ... در آن اثرگذار است.

وی اظهار کرد: به دلیل نرخ بالای بیکاری که در استان داریم با رایزنی‌هایی که انجام شد سهم خوبی از طرح کارورزی به کرمانشاه اختصاص یافت و در طرح اشتغال فراگیر هم سهم کرمانشاه از تسهیلات و مشوق‌های این طرح قابل توجه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود از اقداماتی که برای بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی کارگران و اقشار مختلف جامعه  در سال‌های اخیر انجام شده یاد کرد و افزود: در این مدت 5562 کارگر از بیمه تکمیلی برخوردار شدند.

به گفته این مسئول، از سال 93 تا کنون هر سال چهار مرحله سبد غذایی بین اقشار نیازمند توزیع شده است.

وی تاکید کرد: به علاوه در سال 96 میانگین دریافتی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز تا سقف 350 درصد افزایش داشته است.

یاوری عنوان کرد: به علاوه در این سال‌ها برای اولین بار افزایش دستمزد کارگران از نرخ تورم بالاتر بوده است.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: