• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

راه‌آهن کرمانشاه - اسلام‌آباد ۴۰ درصد پیشرفت دارد

استاندار کرمانشاه گفت: طرح های بزرگ و تحول آفرینی در شهرستان اسلام آباد در دست اجراست که علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال زایی برای جوانان این شهر را در پی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در جمع مردم حمیل اظهار کرد: اتفاقات بزرگی و تحول آفرینی در استان کرمانشاه در حال رخ دادن است که بخشی از این اتفاقات خوب در شهرستان اسلام آباد رخ می دهند.

استاندار کرمانشاه راه آهن را یکی از این پروژه های تحول آفرین معرفی کرد و گفت: پروژه ریل گذاری راه آهن کرمانشاه به اتمام رسیده است و حال در فاز دوم این پروژه که شامل اتصال شبکه ریلی به خسروی می باشد با جدیت در حال اجراست.

وی افزود: پروژه خط آهن کرمانشاه به اسلام آباد حداقل 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هم اکنون در مرحله تعیین محل ایستگاه و احداث ایستگاه است.

وی اظهار داشت: ایستگاه اسلام آباد بسیار مهم است زیرا قطار از این نقطه به سمت خسروی و ایلام می رود.

این مقام عالی استان پتروشیمی اسلام آباد را یکی دیگر از این پروژه های عظیم این شهرستان عنوان کرد و ادامه داد: هفته گذشته برای کمک به پیشرفت این پروژه به اتفاق دکتر فلاحت پیشه و مدیرعامل پتروشیمی با رییس کل بانک مرکزی جلسه خوبی داشتیم و خوشبختانه بسیاری از مراحل این پروژه طی شده و امیدواریم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

وی ادامه داد: اجرای این طرح تحولی را در کل منطقه اسلام آباد و حتی استان رقم می زند.

 رازانی منطقه آزاد قصرشیرین را دیگر طرح تحول آفرین در منطقه معرفی کرد و گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین بر اقتصاد و اشتغال شهرستان اسلام آباد نیز تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.

استاندار کرمانشاه عبور زوار کربلا را دیگر اتفاق خوب برای منطقه اسلام آباد خواند و گفت: با بازگشایی مرز خسروی امسال شاهد عبور زائرین کربلای معلی از مسیر اسلام آباد هستیم که این رویداد می تواند به رونق بیشتر منطقه کمک کند.

وی احداث جاده مستقیم کرمانشاه به حمیل را یکی دیگر از اتفاقات توسعه آفرین در شهرستان اسلام آباد خواند و گفت: با احداث این جاده، مسیر کرمانشاه به ایلام کوتاهتر می شود و بخش حمیل مستقیما به مرکز استان متصل می شود.

این مقام عالی استان در ادامه اظهار کرد: پروژه های گازرسانی متعددی در استان در حال انجام است و در همین هفته دولت طرح گازرسانی به دو شهر باینگان و حمیل انجام شد و همچنین بیش از 170 روستا به شبکه گاز کشور متصل شدند و بخش زیادی از مردم استان از نعمت گاز برخوردار شدند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: