• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-987-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمانشاه:

ایجاد باور اقتصادی در حوزه گردشگری استان بسیار مهم است

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: ایجاد باور اقتصادی در حوزه گردشگری استان بسیار مهم است.

 

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، بابک ترابی در جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه اظهارکرد: استان کرمانشاه در حوزه گردشگری دارای توانمندیها و ظرفیت های بسیار بالایی است که نیاز است با تمرکز بر آنها شرایط را برای رونق گردشگری و در نهایت ورود گردشگر به این استان فراهم کنیم.

 

وی ادامه داد: ایجاد باور اقتصادی بودن حوزه گردشگری امری بسیار مهم برای فعالان این عرصه در استان است، لذا همه ما باید باور کنیم که از مسیر توسعه گردشگری می توان درآمدهای قابل توجهی را برای استان به دست آورد.

 

ترابی تصریح کرد: در این بین آژانس های گردشگری نقش بسیار مهمی دارند و می توانند با جذب توریسم و راه اندازی تورهای داخلی و خارجی گردشگری، به رونق این صنعت سفید کمک دوچندانی کنند.

 

وی البته یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر اغلب آژانس های گردشگری استان فعالیت چندانی در حوزه تورگردانی ندارند و صرفا به فروش بلیط هواپیما کرمانشاه - تهران بسنده می کنند.

 

رییس کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه گفت: اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در حال راه اندازی چهار کمیته زیر مجموعه کمیسیون گردشگری شامل گردشگری و برند شهری، اقتصاد هنر، اقتصاد ورزش و گردشگری سلامت است که در آینده هر کدام از این کمیته ها امورات تخصصی مرتبط به خود را در سطح استان پیش ببرند.


هادی نوروزی عضو کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه نیز گفت: برای برندسازی در حوزه گردشگری استان کرمانشاه نیازمند به‌کارگیری رسانه‌های ملی و حتی بین‌المللی هستیم.

 

وی اظهارکرد: امروزه نقش بی بدیل رسانه ها در شکل‌گیری و اشاعه هر رویدادی انکارناپذیر است و طبیعتا حوزه گردشگری نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

وی ادامه داد: اصولا برگزاری هرگونه جشنواره، نمایشگاه، سمینار، کنفرانس، برنامه، مراسم و رویدادی بدون همراهی رسانه بی معنی است.

 

این کارشناس ارشد رسانه اظهارکرد: رسانه ها این توانایی را دارند که یک رویداد بسیار معمولی و سطح پایین را چنان برجسته کنند که در سطحی بسیار وسیع ملی و حتی بین المللی دیده شود و یا برگزاری یک رویداد بسیار بزرگ بین المللی نیز بدون حضور رسانه ها و یا با عملکرد ضعیف رسانه ها ممکن است اصلا دیده نشود.

 

نوروزی با تاکید بر اینکه امروزه دنیا، دنیای کثرت رسانه هاست، تصریح کرد: هر فرد با در دست داشتن یک موبایل ساده و دسترسی به یک دنیای مجازی به خودی خود می تواند یک رسانه تلقی شود، اما امروزه آنچیزی که مهتر است، دامنه نفوذ رسانه هاست و لذا ما اگر می خواهیم که در حوزه برندسازی گردشگری فعالیت کنیم باید از رسانه هایی با دامنه نفوذ گسترده بهره بگیریم.

 

مدیرمسئول پایگاه خبری اریکه اظهارکرد: طبیعتا استفاده از رسانه های محلی می تواند رویداد گردشگری ما را در سطح محلی برجسته کند و نه بیشتر، بنابراین اگر می خواهیم رویدادهایمان در سطحی ملی و صدالبته بین المللی دیده شوند باید از رسانه هایی با دایره نفوذ ملی و بین المللی استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: برای برندسازی در حوزه گردشگری استان کرمانشاه هیچ راهی نداریم مگر اینکه از همراهی و یاری رسانه‌های ملی و بین‌المللی بهره ببریم.

 

وی گفت: استان کرمانشاه با وجود داشتن بیش از چهار هزار اثر تاریخی شناسایی شده که بیش از دوهزار مورد آن ثبت ملی شده و یک اثر ارزشمند جهانی به نام بیستون، هنوز برای بسیاری از مردم همین استان ناشناخته است، چه برسد به مردم ایران و در ادامه جهانیان.

 

نوروزی تاکید کرد: وظیفه داریم که استان کرمانشاه را به مردم این استان، به همه ایرانیان و البته به گردشگران خارجی معرفی کرده و جاذبه های این دیار را در قالب برندهایی ماندگار به همگان بشناسانیم.

 

در ادامه این جلسه هر کدام از اعضای کمیسیون گردشگری، اقتصاد ورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمانشاه به ارائه دیدگاه های خود در راستای توسعه گردشگری استان پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: