• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر صنعت:

دولت دوازدهم رونق بخش تولید را با جدیت دنبال می کند

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت دوازدهم رونق بخش تولید را با جدیت دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محسن صالحی نیا در مراسم افتتاح فاز توسعه فرش زاگرس کرمانشاه، تحریک بازار را از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق تولید برشمرد و گفت: البته تولیدات ما نیز باید از کیفیت لازم برخوردار بوده و رقابتی باشند.

وی افزود: برای کیفی شدن و رقابتی شدن تولیدات نیز باید واحدهای صنعتی ما به توسعه دانش فنی، استفاده از ماشین آلات روز و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه توجه داشته باشند.

صالحی نیا با بیان اینکه امسال شش هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور افتتاح می شود، گفت: سهم استان کرمانشاه از این تعداد 120 واحد است.

وی گفت: امسال همچنین برای اولین بار نوسازی پنج هزار واحد صنعیت را در برنامه داریم که سهم کرمانشاه از این تعداد 100 واحد است.

وی با بیان اینکه سال گذشته از 12 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور حمایت کردیم، گفت: امسال نیز مشکلات 10 هزار واحد بررسی و از آنها حمایت می شود.


صالحی نیا افزود: البته حمایت از واحدهای بزرگ را نیز فراموش نکرده ایم و برای این واحدها هم برنامه داریم.

معاون وزیر صنعت، ادامه داد: توسعه صادرات نیز از برنامه های جدی وزارت است و بسته حمایت از صادرات تعریف شده است.

وی مدیریت واردات را نیز از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و گفت: در برنامه داریم واردات کالاهای مصرفی که نمونه مشابه با کیفیت دارند را با استفاده از قوانین و تعرفه ها، کم کنیم.

وی به وضعیت بخش صنعت استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: طرح های صنعتی خوبی نظیر خودروسازی در کرمانشاه افتتاح شده و می توان واحدهای زیرمجموعه نظیر قطعه سازی را فعال کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، طرح های صنعتی در حال اجرا در استان نظیر قوطی سازی و ایلیا ذرت، به توسعه صنعتی بیشتر کرمانشاه کمک کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: