• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5984-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

برداشت زیتون در استان کرمانشاه آغاز شد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از آغاز برداشت زیتون از باغات استان  خبر داد.

رضا زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه استان کرمانشاه 943.6 هکتار باغ زیتون دارد، اظهار کرد: 776 هکتار از باغات زیتون استان بارور بوده و 167.6 هکتار باقیمانده نهال هستند و هنوز به مرحله باروری نرسیده‌اند.

زارعی اضافه کرد: 60 هکتار از باغات زیتون استان کرمانشاه دیم هستند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بالاترین سطح باغات زیتون استان را در شهرستان دالاهو دانست و افزود: این شهرستان 543 هکتار از باغات زیتون استان را دارد.

زارعی بیان کرد: قصرشیرین، سرپلذهاب، گیلانغرب، کرمانشاه، جوانرود و پاوه دیگر شهرستان های استان کرمانشاه هستند که باغ زیتون دارند.

به گفته مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، این استان 1326 بهره بردار زیتون دارد.

زارعی در ادامه متوسط عملکرد باغات زیتون استان را 3348 کیلوگرم در هکتار عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال بالاترین راندمان تولید در باغات آبی زیتون به 6700 کیلوگرم در هکتار برسد.

زارعی عملکرد باغات دیم را 2057 کیلوگرم در هکتار پیش‌بینی کرد.

زارعی با اشاره به تولید 2480 تنی زیتون در استان کرمانشاه طی سال گذشته، پیش بینی کرد: امسال 2500 تن زیتون از باغات زیتون استان کرمانشاه برداشت شود.

زارعی اضافه کرد: 90 درصد زیتون تولیدی در استان به صورت کنسروی و 10 درصد آن به صورت روغنی برداشت می‌شود.

 وی با بیان اینکه سال گذشته 31 تن روغن زیتون با درصد استحصال 15.1 درصد در استان کرمانشاه تولید شد، بیان کرد: انتظار داریم امسال هم در همین حدود تولید روغن زیتون را دراستان داشته باشیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز برداشت انواع زیتون کنسروی در باغات استان کرمانشاه، اظهار کرد: برداشت زیتون روغنی در باغات استان تا پایان مهر ماه ادامه خواهد داشت.

زارعی در ادامه با اشاره به وجود دو کارخانه فراوری زیتون در استان کرمانشاه اظهار کرد: یکی از این دو کارخانه در حال حاضرفعال بوده و کار روغن کشی زیتون را انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: امسال بین 15 تا 20 کارگاه فراوری مجوز دار  کار فرآوری زیتون تولیدی در  استان را بر عهده خواهند داشت که بیشتر آنها در منطقه ریجاب شهرستان دالاهو ایجاد شده‌اند.

زارعی بیان کرد: امسال توسعه حدود 100 هکتاری باغات زیتون استان را در برنامه داریم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: