• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-17814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

"شفاف" با جوانترین عضو شورای شهر کرمانشاه؛

از تلاش عده‌ای برای "انحلال" شورا تا 15 گزینه تصدی شهرداری

جوانترین عضو شورای شهر کرمانشاه به تشریح وقایع و حواشی پیرامون اختلافات اعضای شورای شهر و تشکیل طیف اکثریت و اقلیت و انتخاب شهردار پرداخت.

سیدپیمان موسوی با حضور در خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات این دوره شورای شهر، گفت: مردم در پای صندوق‌های رای با توجه به انتخابی که انجام دادند اعلام کردند که خواهان تغییر هستند.

وی افزود: با رای مردم بیش از نیمی از اعضا در این دوره تغییر کردند و تعدادی اعضای جوان نیز وارد شورای شهر شدند و با این انتخاب مردم شهر کرمانشاه عملا اعلام کردند که خواستار تغییر هستند.

وی با بیان اینکه اعضای تازه نفس شورا بسیار پرانرژی وارد کار شدند، گفت: اعضای جدید حتی پیش از آغاز به کار رسمی شورا با حضور در مناطق مختلف شهرداری در جریان مشکلات هر منطقه قرار گرفتند و موانع و مسائل شهر را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند.

موسوی تصریح کرد: اما سیستمی که در شهر و شهرداری حاکم بود، این روند را نمی‌خواست و تمایل داشت که همان روال گذشته ادامه داشته باشد.

تلاش عده‌ای برای "انحلال شورا" سرآغاز اختلاف‌ها بود/ می خواستند از انحلال شورا به عنوان "اهرم فشار" استفاده کنند

وی به نقطه شروع اختلاف و تشکیل طیف اکثریت و اقلیت در شورای نوپای پنجم اشاره کرد و افزود: متاسفانه اختلاف و دو دستگی از آنجا شروع شد که عده‌ای به دنبال انحلال شورا بودند و این خواسته را نیز از خود ما داشتند.

این عضو شورا گفت: تلاش این عده بر این بود که از عنوان "انحلال شورای شهر" به عنوان اهرم فشاری برای اعضای تازه وارد شورا استفاده کنند، بطوریکه اعضای جدید مطیع خواسته‌های این عده خاص شوند.

وی افزود: این فشارها صرفا از داخل شورا نبود و از بیرون شورا نیز فشارهایی وارد می‌شد، اما در نهایت با مخالف دو نفر از اعضای علی البدل موضوع انحلال به سرانجام نرسید.

موسوی تصریح کرد: نقطه اختلاف اعضا از این موضوع شروع شد و حتی ما اعضای به قول معروف اکثریت تمایلی برای هیات رییسه و رییس شورا شدن نداشتیم و تنها به خاطر اهرم فشاری که اعمال شد، آقای آزادی برای ریاست شورا کاندیدا شود.

وی در خصوص دیدگاه موجود که تمام سمت‌های شورا میان اعضای گروه به اصطلاح اکثریت شورا تقسیم شده و گروه اقلیت بی‌سهم مانده‌اند،  گفت: دوستان خبرنگار در جلسه انتخاب هیات رییسه شورا حاضر بودند و شاهدند اعضای قدیمی شورا بجز در بحث ریاست شورا برای سمت‌های دیگر کاندیدا نشدند.

اعضای جدید خصومتی با "شهردار فعلی" ندارند

این عضو شورای شهر کرمانشاه در ادامه به اختلافات اعضا در بحث انتخاب شهردار اشاره کرد و افزود: در بحث انتخاب شهردار تلاش ما این است که بهترین گزینه انتخاب شود و این طور نباشد که بعد از مدتی، کار به استیضاح بکشد.

وی افزود: کرمانشاه نیز باید مانند بسیاری کلانشهرها بگونه‌ای باشد که چهار سال دوره شورا را با یک شهردار سر کند و اینطور نباشد که در مدت کوتاهی مجبور به تغییر شهردار شویم.

موسوی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای برپایی جلساتی در خصوص انتخاب شهردار، گفت: متاسفانه برخی دوستان شورا در این جلسات حضور پیدا نکردند و نظر آنها فقط بر ابقای شهردار فعلی است.

این عضو شورای شهر کرمانشاه با تاکید بر اینکه اعضای جدید خصومتی با شهردار فعلی ندارند، گفت: ما از آقای رضایی گزارش کار و برنامه خواسته‌ایم اما ایشان صحبتش این است که شهرداری پول ندارد و در بحران است و روال سابق کارها ادامه می یابد که به این صحبت‌ها نمی‌توان گفت مدیریت شهری.

وی افزود: شهردار باید برنامه ارائه دهد که قرار است منابع شهر را از کجا تامین کند و چه برنامه‌هایی برای آینده شهر دارد.

15گزینه برای تصدی "شهرداری" کرمانشاه معرفی شده‌اند

 این عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه حدود 15 گزینه برای تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح است، گفت: اسامی این افراد از آن جهت اعلام نمی‌‎شود که برخی بر اساس میل و سلیقه خود در خصوص فردی اعمال نفوذ می‌کنند و  درفضای مجازی و رسانه‌ها اقدام به فضاسازی می‌کنند.

موسوی با بیان اینکه پیش از جلسه رسمی شورا در هفته آینده جلساتی در خصوص بررسی سوابق و برنامه کاری کاندیداهای پیشنهادی برگزار می‌شود، گفت: در این جلسات تلاش داریم تا کاندیداها پالایش شده و در نهایت به چند گزینه نهایی برای طرح در جلسه رسمی شورا برسیم.

وی تصریح کرد: این 15 گزینه توسط اعضای شورا از جمله اعضای قدیمی شورا مطرح شده‌اند و کار بررسی سوابق آنها در حال انجام است.

شهر کرمانشاه فرصت آزمون و خطا ندارد

این عضو شورای شهر کرمانشاه تاکید کرد: شهردار کرمانشاه باید برنامه محور و با تجربه باشد، چون شهر کرمانشاه فرصتی برای آزمون و خطا ندارد.

وی افزود: همچنین شهردار کرمانشاه باید کسی باشد که افکار عمومی او را قبول داشته باشد، چرا که مقبولیت نزد افکار عمومی موجب می‌شود کارها سریعتر پیش رود.

موسوی تصریح کرد: چنانچه ما به این گزینه برسیم که انتخاب بهتری بجز آقایی رضایی (شهردار فعلی) نداریم، قطعا انتخاب ما آقای رضایی خواهد بود.

"انتخاب شهردار" نقطه پایانی اختلافات خواهد بود/ مردم شورای پنجم را "متحد" را خواهند دید

این عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه به نظر می رسد بحث انتخاب شهردار آخرین نقطه اختلاف اعضای شورا باشد، گفت: متاسفانه در ادوار گذشته در بسیاری زمینه‌ها از جمله عضویت در کمیسیون‌های مختلف همواره میان اعضا اختلاف وجود داشته، اما در این دوره با توجه به شناختی که از اعضا دارم کسی به دنبال خواسته شخصی خود نیست و امید دارم که بحث انتخاب شهردار نقطه پایانی اختلافات باشد.

موسوی تصریح کرد: حتی در این زمینه هم بسیار بر بحث گزینه‌های پیشنهادی تصدی شهرداری از سوی اعضای قدیمی شورا تمرکز کرده‌ایم تا شاید گامی در جهت دوری از تفرقه باشد، زیرا ما اعضای جدید با اعضای قدیمی که پدر کشتی نداریم.

این عضو شورا گفت: به هرحال به نظر می‌رسد که این آخرین نقطه تفرقه اعضا بوده و بعد از این شورای شهر متحدی را در کرمانشاه شاهد باشیم.

شورا باید در "ویترین" باشد/ پیگیر تشکیل خانه "هم اندیشی نخبگان و بزرگان شهر کرمانشاه" هستیم

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شورا و فعالیت‌های آن باید در ویترین باشد، گفت: یکی از وظایف شورا این است که هر شش ماه یکبار گزارش عملکرد خود را به رسانه‌ها اعلام کند که در دوره‌های گذشته این مورد را شاهد نبودیم.

موسوی نبود هم اندیشی را یکی از مشکلات شهر کرمانشاه عنوان کرد و افزود: متاسفانه استفاده از فکر نخبگان و بزرگان در شهر کرمانشاه انجام نمی‌شود و در همین راستا پیشنهاد داده‌ام که بتوانیم خانه "هم اندیشی نخبگان و بزرگان شهر کرمانشاه" را راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: هیچکدام از اعضای شورا در همه زمینه‌ها اشراف کامل ندارند و بهتر است در این زمینه نخبگان را به یاری بطلبیم.

این عضو شورا با بیان اینکه کرمانشاه نخبه کم ندارد، گفت: بسیار افرادی شایسته‌تر هستند که می توانستند به جای ما عضو شورا شوند، اما شرایط برای آنها مهیا نشد و ما باید از پتانسیل  و ظرفیت‌های آنها در شورا استفاده کنیم.

مردم ذهنیت خوبی از "شورا" ندارند

موسوی در ادامه اتحاد و همدلی میان اعضای شورا را اولویت شورای شهر عنوان کرد و افزود: در گام اول اعضای شورا باید بتوانند جو همدلی و اتحاد را میان خود برقرار کنند.

وی با بیان اینکه مردم ذهنیت خوبی با توجه به دوره‌های گذشته نسبت به شورای شهر ندارند، گفت: در گام بعدی شورا باید این ذهنیت منفی را از بین برد که اتحاد و همدلی می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

موسوی تاکید کرد: از طرف دیگر شفافیت عمل شورا نیز می‌تواند در ایجاد ذهنیت مثبت مردم نسبت به شورا موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: