• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-18214-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

تحصیل قریب 9000 دانش آموز در مدارس عشایری استان کرمانشاه

کارشناس مسئول آموزش و پرورش عشایری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه سال تحصیلی گذشته 8880 دانش آموز در مدارس عشایری استان مشغول به تحصیل بودند، پیش بینی کرد: امسال نیز همین تعداد دانش آموز در مدارس عشایری استان مشغول به تحصیل شوند.

خداداد وحیدی‌فر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: سال گذشته 6812 دانش آموز در مقطع ابتدایی، 1523 دانش آموز در مقطع متوسطه اول و 545 نفر در مقطع متوسطه دوم در مدارس مناطق عشایری استان مشغول به تحصیل بودند.

وی با بیان اینکه اغلب دانش آموزان مناطق عشایری پس از اتمام دوره ابتدایی به دلایل مختلفی قادر به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیستند، اظهار کرد: تعدادی از دانش آموزان به ویژه دانش آموزان دختر به دلیل ازدواج، مسائل فرهنگی، اقتصادی و ... ادامه تحصیل نمی‌دهند.

کارشناس مسئول آموزش و پرورش عشایری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه  با اشاره به اینکه حد نصاب تعداد دانش آموزان برای تشکیل کلاس و مدرسه در مناطق عشایری بین پنج تا هفت نفر است، بیان کرد:  تلاش شده حتی با وجود چهار نفر دانش آموز در یک منطقه نیز کلاس درس تشکیل شود  تا دانش آموزی  از تحصیل باز نماند.

کارشناس مسئول آموزش و پرورش عشایری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اضافه کرد: آموزش وپرورش عشایری استان تلاش می کند تا بستر لازم برای حضورهمه دانش آموزان را در مقاطع بالاتر فراهم کند.

وحیدی‌فر پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در آموزش و پرورش عشایری استان کرمانشاه را بیش از 98 درصد اعلام کرد.

این مسئول  تعداد دانش‌آموزان دختر و پسر مناطق عشایری در دوره ابتدایی را تقریبا برابر عنوان کرد و افزود: در مقطع متوسطه تعداد دانش آموزان پسر  بیشتر از دختران است.

وحیدی فربا اشاره به اینکه در هر سه مقطع تعداد 1031 نفر در آموزش و پرورش عشایری استان کرمانشاه مشغول خدمت به دانش آموزان هستند، اظهار کرد: هیچ کمبودی از جهت تامین معلم در مناطق عشایری وجود ندارد، ضمن اینکه در صورت کمبود نیز با استفاده از ظرفیت های موجود همچون سربازمعلم کمبودها برطرف می‌شود.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش عشایری استان کرمانشاه در سه سال گذشته رتبه برتر کشور را در حوزه پوشش تحصیلی و اجرای برنامه‌ها در مناطق عشایری به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: