• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-6184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

15 قلم کالای غیراستاندارد از بازار کرمانشاه جمع شد

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از جمع‌آوری 15 قلم کالای غیراستاندارد از بازار کرمانشاه طی دو هفته اخیر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی اظهار کرد: برای حفظ حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از عرضه کالاهای غیر استاندارد و فاقد کیفیت، طی دو هفته اخیر 15 قلم کالای غیر استاندارد از سطح بازار کرمانشاه جمع آوری شد.

وی عنوان کرد: از جمله این کالاها می‌توان به فرآورده‌های گلاب(با نام تجاری زهاب و نوبهار رود)، نمک (با نام تجاری شفا)، قند و شکر (با نام تجاری شبیب) و شکر (با نام تجاری احتشام) اشاره کرد که به علت فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد بودن و یا عدم نشانه گذاری استاندارد، طی گشت مشترک با اتاق اصناف از سطح بازار جمع‌آوری شدند.

وی با اشاره به انجام 3400  بازرسی در طرح کنترل بازار استان از ابتدای امسال، افزود: طرح اجرای هماهنگ استاندارد (طرح طاها) در کل کشور و به صورت هماهنگ توسط ادارات کل استاندارد سراسر کشور انجام شده و براساس این طرح بازرسان اداره کل استاندارد استان به نیابت از مردم در بازار مصرف حضور یافته و کالاهای مختلف را به‌صورت تصادفی و با هزینه سازمان ملی استاندارد، خریداری و آزمایش می‌کنند تا از کیفیت محصولات تولید داخل اطمينان حاصل کنند.

نیازی خاطرنشان کرد: در همین راستا از ابتدای امسال از مجموع بازرسی‎های انجام شده، بیش از دو هزار کالای مشمول مقررات استاندارد اجباری که فاقد علامت استاندارد بودند شناسایی و لیست کالاها به اتاق اصناف استان اعلام شده تا نسبت به توقیف این کالاها اقدام شود.

به گفته این مسئول بر اساس قانون نظام صنفی کشور، عرضه و نگهداری و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدون علامت استاندارد ایران ممنوع بوده و با متخلفان از قوانین استاندارد برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با بیان اینکه کلیه واحدهای تولیدکننده محصولات مشمول رعایت استاندارد اجباری ملزم به درج کد 10 رقمی منحصر به فرد در زیر نشان استاندارد روی بسته بندی کالا هستند، یادآوری کرد:  با ارسال این کد به سامانه 10001517 وضعیت پروانه کاربرد علامت استاندارد و تاریخ انقضای آن به مصرف کنندگان اعلام می شود.

نیازی گفت:  شهروندان  می توانند در صورت مشاهده کالاهایی که پس از ارسال پیامک به سامانه 10001517 اعتبار آن‌ها تأیید نشد یا فاقد علامت استاندارد است، این اداره کل را از طریق تلفن گویای 1517 و یا سایت اداره کل استاندارد استان به آدرس http://kermanshahstandard.ir (در بخش ارتباط با ما) در جریان قرار دهند تا با متخلفین مربوطه برخورد قانونی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: