• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-21114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دادستان کرمانشاه:

پاکسازی محیط زیست اجتماعی از افراد هنجارشکن تکلیفی همگانی است

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: پاکسازی محیط زیست اجتماعی از افراد هنجارشکن تکلیفی همگانی است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه٬ به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، محمدحسین صادقی در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به برخی از پرونده های مهم جاری در دادسرای استان، به پرونده ایجاد حریق عمدی در باجه پیشخوان خدمات در یکی از شهرک های کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: پرونده متهم این حادثه، با صدور کیفرخواست و تقاضای اشد مجازات به انضمام درخواست تعیین کیفر تکمیلی برای متهم، به دادگاه ارسال شده و متهم در انتظار تعیین وقت دادرسی ومحاکمه از سوی دادگاه است.

وی درخصوص پرونده باند قاچاق ارز که با تشکیل شبکه و بصورت سازمان یافته مبادرت به فعالیت می کردند نیز گفت: این باند که با رصدهای دقیق اطلاعات و هماهنگی دستگاه قضائی و سربازان گمنام امام زمان(عج) متلاشی شد، ارزهای مداخله ای بانک مرکزی که به منظور تنظیم بازار توزیع می شد را دریافت می کردند و بصورت غیرقانونی از کشور خارج نموده و در مقابل شمش طلا را به شکل قاچاق وارد می کردند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح داشت: تعدادی از اعضای این باند دستگیر و یک محموله شمش طلا به ارزش تقریبی 40 میلیارد ریال پس از ورود به کشور در حین انتقال ضبط شد.

وی در ادامه با بیان اینکه اردیبهشت ماه امسال شخصی در شهرستان اسلام آبادغرب با بکارگیری یک قبضه سلاح کمری در انظار عمومی مرتکب قتل عمدی دختری جوان شد و مادر او را نیز بشدت مجروح کرد، افزود: به حکم دادگاه کیفری، فرد متهم به قصاص نفس محکوم و رای صادره در دیوان عالی کشور مورد تائید قرار گرفت. این پرونده اکنون با اخذ استیذان از رئیس قوه قضائیه برای اجرای حکم می باشد.

صادقی همچنین از دستگیری فردی به هنگام ورود به مرزهای غربی کشور خبر داد که چند سال پیش به اتهام انجام یک فقره قتل عمدی دستگیر شده بود، اما به دلیل وجود صغار در میان اولیاء دم و معد نبودن موجبات اجرای حکم قصاص، پس از سپردن وثیقه به صورت غیرقانونی از کشور خارج شده بود.

وی  از عموم مردم و شهروندان کرمانشاهی خواست، فروشندگان مواد مخدر و روانگردان و تمامی افرادی که در زمینه تهیه و توزیع اقلام ممنوعه فعالیت می کنند و بدین ترتیب فضای عمومی جامعه را آلوده می کنند را به دستگاه قضایی و یا پلیس معرفی کنند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طی یک ماه گذشته بیش از 90 مکان عرضه آشکار مواد مخدر و روانگردان در استان پلمب شده، یادآورشد: مقابله جدی با توزیع و عرضه کنندگان مواد مخدر یک اولویت راهبردی است.

صادقی افزود: اهتمام به پاکسازی محیط زیست اجتماعی از افراد هنجارشکن منحصر به پلیس و یا دستگاه قضایی نیست، بلکه یک تکلیف همگانی رای تمام کسانی است که دل در گرو پیشرفت، شکوفایی و اعتلای روزافزون این دیار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: