• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-21514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز فعالیت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری

شهردار کرمانشاه:
نیاز به کار فرهنگی بیشتری داریم

  شهردار کرمانشاه گفت: امروز به عمل می‌بینیم که شهرداری بخش اعظمی از کار خود را در راستای فرهنگ‌سازی گذاشته است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، آرش رضایی در نشست آغاز به کار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با معرفی مهدی عبدالمالکی به عنوان سرپرست این سازمان جدیدالتاسیس شهرداری، بر برنامه ریزی و اجرای اقدامات گسترده تری در حوزه فرهنگی اجتماعی تأکید کرد.

 رضایی با بیان اینکه انصافا زیرساخت ها و ظرفیت های فرهنگی که در این دوره در شهر ایجاد شده مطلوب است، گفت: توجه به حوزه فرهنگی اجتماعی جزو اهداف و برنامه هایم بوده و تلاش شده وزن و بهای مناسبی به آن داده شود و توجه ویژه ای هم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه امسال بودجه خوبی به بخش فرهنگی اختصاص یافت، افزود: نیمه اول امسال را به دلایل غیرقابل اجتنابی از دست دادیم و باید توان بیشتری برای جبران این موضوع در نیمه دوم سال بگذاریم.

وی با تأکید بر اینکه نیاز به کار فرهنگی بیشتری وجود دارد و فعالیت‌های فرهنگی باید بیش از گذشته باشد، گفت: شهرداری امکانات گسترده‌ای دارد و انتظار می‌رود با تجهیز و استفاده از نرم افزارها در جهت فرهنگسازی اقدام شود و بتوان در این عرصه بسیار مهم گام‌های بلند‌تر و مثمرثمرتر برای ارتقای فرهنگ عمومی برداشت.


وی تأکید کرد: هدف اصلی ما ارتقای فرهنگ عمومی است و برای این منظور باید کارهای زیربنایی کرد و با برنامه ریزی پیش رفت.

رضایی گفت: گاهی اجرای یک پروژه تقاطع غیرهمسطح ممکن است به اندازه یک کار فرهنگی اثرگذار نباشد و به چشم مردم نیاید، چون مردم تشنه و مشتاق کارهای فرهنگی هستند. از این منظر رسالت سنگینی به دوش داریم و باید تلاش کنیم آن بخشی که وظیفه شهرداری است را با جدیت دنبال کند.

 رضایی ادامه داد: با نگاه جامعه محور و نگاه فرهنگی که داریم و با استفاده از ساختاری که در شهر ایجاد شده، باید تلاش کنیم تا بتوانیم در این زمینه ایفای نقش کنیم.

شهردار کرمانشاه گفت: امروز به عمل می‌بینیم که شهرداری بخش اعظمی از کار خود را در راستای فرهنگ‌سازی گذاشته و شهرداری در میدانی قرار دارد که باید سایر دستگاه‌های فرهنگی نیز در کنار آن قرار بگیرند.

رضایی همچنین  بر راه اندازی ستاد اربعین شهرداری و برنامه ریزی و اجرای سوگواره ها و جشنواره های ملی و مذهبی، تعزیه خوانی و تئاتر خیابانی تأکید کرد و افزود: پیش بینی ما این است که قریب 700 تا 800 هزار زائر اربعین وارد کرمانشاه شوند تا از طریق مرز خسروی به کربلا بروند و در چندروزی که میهمان کرمانشاه خواهند بود باید چهره فرهنگی واقعی شهر را ببینند.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: