• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-21614-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

آغازبه کار جشنواره منطقه‌ای "کهن آواهای تنبور"

نوای "تنبور" در دالاهو پیچید...

نخستین جشنواره منطقه‌ای "کهن آواهای تنبور" با حضور 70 تنبور نواز، از امروز(20 شهریور) در دالاهو آغاز به کارکرد.

علی شبستری مدیر اجرایی این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به حضور تنبورنوزانی از استان‌های لرستان، همدان، کرمانشاه، قزوین، البرز و تهران در این جشنواره، گفت: این جشنواره منطقه‌ای است، اما تعداد اندکی از تنبورنوازان علاقمند از سایر استان‌ها نیز در آن حضور پیدا کردند.

وی افزود: این جشنواره دو روزه بوده و امروز و فردا (20 و 21 شهریور) در روستای "بانزلان" شهرستان دالاهور برگزار می شود.

شبستری با اشاره به حضور 70 تنبور نواز در این  جشنواره، گفت: همچنین 9 گروه تنبورنوازی در این جشنواره حضور داشته و هنرنمایی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: هنرمندان تنبورنواز در سه رده سنی "الف" (10 تا 15 سال)، "ب" (16 تا 22 سال) و "ج" (23 تا 29 سال) در این جشنواره حضور خواهند داشت.

شبستری افزود: امروز و در اولین روز جشنواره از ساعت 9 تا 13 رده‌های سنی "ب" و "ج" اجرای تکنوازی داشته و رده سنی "ج" اجرای مقام خوانی خواهند داشت.

وی تصریح کرد: همچنین امروز از ساعت 15 تا 19 گروه‌های «سیمرغ»، «سرانه»، «دالاهو»، «مهرگان»، «آلابرز»، «عُشاق»، «خاموش» اجرای برنامه خواهند داشت.

مدیر اجرایی جشنواره "کهن آواهای تنبور" اجرای تکنوازی رده سنی "الف" و اجرای گروه های «سی رود» و «تشار» را برنامه های روز پایانی این جشنواره عنوان کرد.

وی افزود: اختتامیه این جشنواره نیز از ساعت 18 فردا(سه شنبه) با حضور بزرگان موسیقی کشور از جمله شهرام ناظری، حسین علیزاده، کیهان کلهر، محمدرضا درویشی، علی اکبر شکارچی، پژمان حدادی و علی اکبر مرادی برگزار می‌شود.

شبستری یادآور شد: در پایان جشنواره از سه گروه برتر تنبورنوازی و نیز در بحث مقام خوانی از 9 نفر برتر در سه رده سنی مختلف و نیز از 9 نفر برتر تک نوازی  در سه رده سنی تجلیل می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: