• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-6884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن صنفی معدن استان:

کرمانشاه ظرفیت ایجاد واحدهای بزرگ فرآوری سنگ تزئینی را ندارد

رئیس انجمن صنفی معدن استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه ظرفیت ایجاد واحدهای بزرگ فرآوری سنگ تزئینی با سرمایه‌گذاری‌های کلان وجود ندارد.

محمد دانش نیا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه واحدهای سنگ بری کوچکی که اکنون در کرمانشاه داریم جوابگو نیاز استان هست، افزود: این واحدها که سرمایه‌گذاری‌هایی در حد 500 یا 600 میلیون تومان دارند فقط باید با صرف هزینه کم تجهیزات و امکانات خود را به روز کنند و می‌توانند نیاز کرمانشاه را پوشش دهند.

وی ادامه داد: تجهیزات و تکنولوژی این واحدها عمدتا بسیار قدیمی و مربوط به چند سال قبل است و به همین دلیل میزان تولید این واحدهای فرآوری و سنگ بری کم است.

رئیس انجمن صنفی معدن استان کرمانشاه با بیان اینکه باید همین واحدهای موجود به روز شوند و به فعالیت خود ادامه دهند، یادآوری کرد: کرمانشاه ظرفیت ایجاد واحدهای بزرگ با سرمایه‌گذاری زیاد را در حوزه فرآوری سنگ تزئینی ندارد و چنین واحدی اگر احداث شود، بعد از مدتی با رکود مواجه خواهد شد.

دانش‌نیا در خصوص دلیل اقتصادی نبودن ایجاد واحد بزرگ فرآوری سنگ در کرمانشاه اظهار کرد: یکی از مهمترین دلایل نبود بازار فروش مناسب است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اکثر واحدهای سنگ بری و فرآوری سنگ کشور در مناطقی مانند تهران و اصفهان متمرکز هستند، تاکید کرد: در این مناطق به دلیل رونق ساخت و ساز بازار فروش مناسب است، اما در کرمانشاه چنین بازار گسترده‌ای نداریم.

رئیس انجمن صنفی معدن استان کرمانشاه عنوان کرد: همچنین هزینه‌های حمل و نقل سنگ فرآوری شده هم بالا است که بخواهیم آن را به نقاط دیگر کشور ارسال کنیم.

دانش‌نیا افزود: تنوع سنگ تزئینی هم در کرمانشاه چندان بالا نیست و ما فقط در استان مرمریت و مرمریت دولومیتی را داریم که مرمریت دولومیتی بازر فروش چندانی ندارد. این در حالیست که مناطق دیگر علاوه بر مرمریت انواع دیگر سنگ تزئینی از جمله گرانیت، تراورتن و... هم دارند.

رئیس انجمن صنفی معدن استان کرمانشاه در خصوص ذخایر معدنی سنگ تزئینی استان هم یادآوری کرد: برای حدود 50 تا 100 سال آینده هم ذخیره سنگ تزئینی داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: