• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-22314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

سینمای پیر شهر در سکوت جان می‌دهد

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه نسبت به ریزش ساختمان سینما "پیروزی" هشدار داد و از مسئولین ارشد استان خواست اعتبار ویژه‌ای برای ساخت این سینما لحاظ کنند.

عباس سروری به مناسبت روز سینما در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه مسئله سینما پیروزی به دغدغه‌ای بزرگ برای شهر کرمانشاه تبدیل شده، گفت: متاسفانه مسئولین استان نمی‌خواهند زیر بار مسئولیت این سینما بروند.

وی افزود: این سینما متعلق به شهر و فرهنگ و هنر آن است و زمان استاندار وقت(دادوش هاشمی) بحث ساماندهی وضعیت این سینما داشت به نتیجه می رسید که متاسفانه با تغییر مدیریتی این موضوع نیز منتفی شد.

سروری با اشاره به وضعیت اسفبار و خطرناک این سینما، گفت: سینما پیروزی پیرترین سینمای شهر کرمانشاه است و ساخت این سینما به حدود سال 1342 برمی گردد و هم اکنون با گذشت بیش از 58 سال از ساختمان این سینما به شدت فرسوده شده و ترک‌های عظیمی برداشته و هر آن احتمال ریزش آن وجود دارد.

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه سینما پیروزی بزرگترین سینمای شهر کرمانشاه نیز هست، گفت: بازسازی این سینما حدود 12 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.

وی افزود: برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه ساخت و بازسازی سینما اقدامات بسیاری صورت گرفت، اما تاکنون هیچ کس پای کار نیامده است.

سروری با بیان اینکه سینما پیروزی نماد فرهنگ این شهر است، گفت: استان باید برای ساخت و بازسازی این سینما وارد کار شود و همانطور که سینما آزادی با اعتبارات استانی ساخته شد، این سینما نیز باتوجه به نیاز شهر باید با اعتبارات استانی ساخته شود.

وی افزود: این سینما بخشی از فرهنگ و هویت و نیاز شهر است و استاندار می تواند بخشی از اعتبارات را برای ساخت آن اختصاص دهد.

رییس حوزه هنری استان کرمانشاه تاکید کرد: سینما یکی از شاخص‌های فرهنگی هر شهر و استانی است و اگر برای فرهنگ ارزش قائلیم باید برای سینما هزینه کنیم.

وی به جمعیت یک میلیونی شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: با توجه به این جمعیت حدود 10 سینمای دیگر علاوه بر سینماهای موجود نیاز است و می توان از ظرفیت سینما پیروزی استفاده کرد و با بازسازی آن بخشی از نیاز شهر را مرتفع کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: