• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-23514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

توزیع لوازم مدرسه بین ۱۶ هزار دانش آموز نیازمند کرمانشاه از محل نیات واقفین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: از ابتدای ورودم به استان تلاش کرده ام تا تمامی درآمدهای موقوفات استان در داخل استان هزینه شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام آیت الله عباسیان در همایش طرح مهر تحصیلی و دست های مهربانی که باهدف توزیع هدایای واقفین بین دانش آموزان استان برگزار شد، از فرهنگ وقف به عنوان یک فرهنگ غنی یاد و اظهار کرد: وقف محدود به دین اسلام نیست و سابقه آن به قبل از اسلام برمی گردد.

عباسیان اضافه کرد: وقف قبل از اسلام نیز در جوامع و ادیان مختلف وجود داشته است.

مدیرکل اوقاف و امور  خیریه استان کرمانشاه در ادامه با اشاره غنی بودن استان کرمانشاه از جهت برخورداری از موقوفات، اظهار کرد: استان کرمانشاه نزدیک به ۴۸ هزار رقبه دارد که ۴۲ هزار رقبه آن در شهر کرمانشاه قرار دارد.

عباسیان وجود تعداد زیادی از رقبات در شهر کرمانشاه را در بالا رفتن ارزش اقتصادی و درآمدزایی بیشتر موقوفات استان اثرگذار دانست.

عباسیان اظهار کرد: از ابتدای ورودم به استان تلاش کرده ام تا تمامی درآمدهای موقوفات در داخل استان هزینه شود. همچنین تلاش شده تا درآمدهای موقوفات استان صرف گره گشایی مشکلات مردم استان شود.

عباسیان در ادامه اظهار کرد: در آستانه بازگشایی مدارس از محل نیات واقفین نزدیک به ۱۶ هزار دانش آموز نیازمند استان لباس یا کیف و نوشت افزار و دیگر وسایل مدرسه دریافت خواهند کرد.

وی ارزش این میزان لوازم مدرسه را نزدیک به ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: قرار است بیش از هفت هزار دانش آموز دختر مانتو و شلوار و مقنعه و بیش از هشت هزار دانش آموز پسر نیازمند نیز کیف و لوازم مدرسه دریافت کنند.

وی بیان کرد: تلاش شده تا در اهدای این هدایا شان دانش آموزان حفظ شود.

به گفته عباسیان سعی شده تا برای کمک به رونق تولید و اشتغال استان این هدایا در داخل استان تهیه شوند.

اعزام ۱۵۱۰ نفر به مشهدمقدس از محل نیات واقفین و توزیع پنج هزار بسته موادغذایی به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان به مناسبت نوروز از دیگر اقدامات انجام شده در راستای خدمات رسانی به نیازمندان استان از محل نیات واقفین در یک سال گذشته بود که عباسیان به آنها اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: