• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-23614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد:

کارگاه توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی

کارگاه منطقه ای توانمندسازی سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان های کرمانشاه، مرکزی، لرستان، ایلام و خوزستان به میزبانی معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان رد این کارگاه با اشاره به اینکه در دنیای امروز استفاده از ظرفیت بالای نهادهای مردمی یک ضرورت است، گفت: باید لایه های زیرین جامعه را تقویت کنیم و به یک درد تاریخی که تصمیم گیری از بالا برای مردم است با استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی قدرتمند و آموزش دیده پایان دهیم .

بالایی افزود: کمک به تقویت نهادهای مردمی قدرتمند هزینه عبور از دوره سنتی به توسعه یافتگی را کم می کند.

وی با بیان اینکه برای توانمندسازی سمن ها چاره ای جز آموزش نداریم افزود: متاسفانه ذهن ما مشارکت پذیر رشد نیافته و باید بطور مستمر آموزش ببینیم تا تغییردر ذهن هایمان ایجاد شود که مشارکت پذیر شویم .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در پایان با اشاره به اینکه این کارگاه منطقه ای بر ضرورت استفاده از توانمندیهای مردمی درسازمان های مردم نهاد تاکید دارد، گفت : حوادث متعدد نشان داده مردم و نهادهای مردمی جلوتر از دولت در یاری رسانی حضور دارند و این روحیه باید با آموزش جهت دهی و تخصصی شود .

محمدحامد شامبیاتی معاون آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه در مجموعه جهاددانشگاهی درکشور140 حوزه آموزش های تخصصی فعال است، گفت: در بخش آموزش های تخصصی 700 عنوان تعریف شده که تعدادی از آنها مرتبط با صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری است.

شامبیاتی ادامه داد: در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه نیز در مقطع کارشناسی ارشد در رشته جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری از طریق کنکور سراسری  دانشجو پذیرش می کنیم.

وی گفت: در جهاد دانشگاهی کشور چند مجموعه به لحاظ تنوع فعالیت برتر هستند که ساختار سازمانی دارند و سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه یکی از این سازمان هاست.

وی به شکل گیری اولین شتاب دهنده خارج از پایتخت در سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه اشاره کرد و افزود:  شتاب دهنده ها بعنوان حمایت کنندگان استارت آپ ها و صاحبان ایده یکی از ساختارهای تازه تاسیس در کشور است و شتابدهنده ایجاد شده در استان آمادگی حمایت از افراد صاحب ایده در حوزه گردشگری، صنایع دستی ومیراث فرهنگی را دارد.

شام بیاتی افزود: هم اکنون نیز در این شتابدهنده، استارت آپ هایی در حوزه های گردشگری و صنایع دستی در حال حمایت و رشد هستند.

 در این کارگاه مبانی کارآفرینی ومدیریت ارتباطات توسط اساتید برجسته به مسئولین سازمان های مردم نهاد استانهای کرمانشاه، مرکزی، لرستان، ایلام و خوزستان فعال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آموزش داده می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: