• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-23814-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

واقفین به پوشاندن رخنه‌های فقر در جامعه کمک کرده‌اند

استاندار کرمانشاه از وقف به عنوان صدقه جاریه یاد و اظهار کرد: واقفین با وقف دارایی‌ و اموال خود نه تنها زندگی جاویدی برای خود رقم زده‌اند، بلکه به پوشاندن رخنه‌های فقر در جامعه نیز کمک کرده‌اند.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در همایش مهر تحصیلی و دست های مهربانی که در آستانه سال تحصیلی جدید در کرمانشاه برگزار شد، بر لزوم تکریم واقفین تاکید کرد و این مهم را در راستای سمت و سو دادن افراد به سمت وقف اثرگذار دانست

رازانی راه نجات جامعه از فقر را توجه به انفاق عنوان و بیان کرد: فقر ویرانگر اخلاق و ایمان است و گویی فقر به سختی می‌تواند با ایمان جمع شود.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اهمیت و جایگاه انفاق در دین مبین اسلام، گفت: اهمیت پرداختن به این مهم تا جایی است که خداوند آن را به دارندگی انسان‌ها مشروط  نکرده و همه افراد را به آن سفارش کرده است.

رازانی با تاکید بر اینکه انفاق در ارزشها و آموزه‌های دینی مورد تاکید است، عنوان کرد: در جای جای قرآن کریم و در بیانات ائمه‌اطهار (ع) و بزرگان دین توجه به انفاق را می‌بینیم.

رازانی با تاکید بر اینکه انفاق آدابی دارد، بیان کرد: یکی از مهمترین آداب این سنت حفظ کرامت هدیه گیرنده است، لذا خیلی به پنهانی بودن آن تاکید شده است.

وی عنوان کرد: در روایات آمده که انفاق باید پنهانی باشد تا کرامت انسانی نیازمندان حفظ شود.

امسال از محل نیات واقفین پوشاک و لوازم مدرسه حدود 16 هزار دانش آموز نیازمند استان تامین شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: