• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-23914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر کرمانشاه:

شهردار کرمانشاه تا هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود
اعضای شورا شهردار را انتخاب نمی‌کنند

عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه فعلا هیچ گزینه نهایی برای انتخاب شهردار کرمانشاه نداریم، گفت: تکلیف شهردار کرمانشاه تا هفته آینده مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا مطنقه کرمانشاه، حجت الله موسوی اجاق در نشست خبری که امروز (21 شهریور) به میزبانی بسیج رسانه کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: شهردار کنونی مشغول کارش است و عملکردش نیز بر اساس شاخص‌هایی که تعریف شده مشخص است، اما برخی از اعضای شورا اعلام کردند که ما باید شهردار خودمان را روی کار بیاوریم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد شهردار عوض شود، باید فردی به جای شهردار فعلی سر کار بیاید که حداقل معادل وی باشد، نه بسیار پایین‌تر از او.

عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه برای تعیین شهردار شاخص‌هایی تعریف شده که باید مد نظر قرار گیرد، یادآوری کرد: نمی‌توان فردی را ندیده و نشناخته شهردار کرمانشاه کرد.

موسوی اجاق با بیان اینکه فعلا گزینه نهایی برای شهرداری کرمانشاه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: روند در تمام سال‌های گذشته بدین صورت بوده که از بین حدود 50 نفر به 20 گزینه می‌رسیدیم و از بین آنها هم در نهایت 15 نفر را با گذاشتن وقت دقیق و کافی انتخاب می‌کردیم و از بین همین افراد نیز در نهایت سه گزینه را جمع‌بندی و امتیاز بندی می‌کردیم.

وی تاکید کرد: از بین این سه گزینه نیز از سایر بخش‌هایی که قرار است با شهرداری تعامل داشته باشند از جمله استانداری و همچنین دستگاه‌های امنیتی نظرخواهی می‌کردیم و در نهایت شهردار مشخص می‌شد.

به گفته این عضو شورای شهر کرمانشاه، اکنون هم چاره‌ای جز طی کردن همین روند و رسیدن به گزینه نهایی نداریم .

موسوی اجاق معتقد است، طی کردن این روند بیش از هفت روز زمان نخواهد برد و اگر اکنون زمان بگذاریم و فرد شایسته را انتخاب کنیم بهتر از آن است که انتخاب نامناسبی داشته باشیم.

وی گفت: در نهایت با همه این اوصاف ظرف هفته آینده تکلیف شهردار مشخص خواهد شد، در غیر اینصورت شورا باید منحل شود.

موسوی اجاق در پاسخ به این پرسش که چرا اعضای شورای شهر پیش از این در خصوص گزینه‌های تصدی شهرداری بررسی نکرده بودند، افزود: صحبت‌هایی زیادی در این خصوص داشتیم و رایزنی‌های مختلفی انجام دادیم.

وی عنوان کرد:  البته یک نکته را هم نباید فراموش کرد که اعضای شورای شهر در رد کردن شهردار نقش دارند، اما انتخاب شهردار تا حدود زیادی با اعضای شورای شهر نیست و بسیاری از افراد از بیرون در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کنند.

این عضو شورای شهر کرمانشاه افزود: لابی‌گری‌هایی وجود دارد که گاهی اعضای شورای شهر با یک تلفن از بیرون به هر کسی رای می‌دهند.

موسوی اجاق با بیان اینکه باید در شورا تعامل، همسویی و همگرایی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: باید بگونه‌ای عمل کنیم که بازی برد برد باشد، نه آنکه همه بازنده باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: