• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-25714-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

باید جامعه را با مخاطرات اعتیاد آشنا کرد

فرماندار کرمانشاه گفت: باید تلاش کنیم زشتی‌ها و پلیدی‌های اعتیاد را به جامعه معرفی کرده و جامعه را با مخاطرات این بلای خانمان سوز بیشتر آشنا کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر بهترین راهکار برای مقابله با این بلای خانمان سوز است.

 رنجبر با اشاره به اثر گذار بودن تبلیغات در حوزه مقابله با اعتیاد، عنوان کرد: باید تبلیغات به عنوان اولویت و سرفصل برنامه های پیشگیرانه مقابله با مواد مخدر در برنامه قرار گیرد و  با تبلیغات مردم را با مخاطرات اعتیاد آشنا کرد.

فرماندار کرمانشاه  با تاکید بر اینکه اعتیاد بلای خانمان سوزی است که کانون گرم خانواده ها را از هم می پاشاند، اظهار کرد: باید اقدامات پیشگیرانه افزایش پیدا کند و از طریق آموزش مردم را با این معضل آشنا کرد.

رنجبر با بیان اینکه برخورد با عرضه کنندگان مواد مخدر در شهرستان کرمانشاه را در برنامه داریم، افزود: تا‌کنون بیش از 93 مکان عرضه مواد مخدر در شهرستان کرمانشاه پلمب شده است.

به گفته رنجبر شهرستان کرمانشاه 36 محله آلوده به مواد مخدر دارد.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه حرکت های خوبی برای مقابله با اعتیاد انجام شده، اضافه کرد: با تلاش و همکاری NGO ها می‌توانیم گامهای موثری را در حوزه پیشگیری از اعتیاد در جامعه برداریم .

رنجبر سپس با بیان اینکه در عرصه فرهنگی و اجتماعی برای مقابله با مواد مخدر مشکل داریم، عنوان کرد:  باید بخشی از بودجه فرهنگی شهرداری به حوزه انجام کارهای پیشگیرانه مواد مخدر اختصاص داده شود.

وی بر لزوم توسعه کمی برگزاری نمایشگاه‌های مبارزه با مواد مخدر تاکید و عنوان کرد: باید با نقاشی، عکس، فیلم و سایر ابزارهای ارتباطی، جامعه را با خطرات جسمی، جانی و مالی اعتیاد آشنا کنیم.

تقویت سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با مواد مخدر، افزایش تعداد کمپ های مجاز، مقابله با کمپ‌های غیرمجاز از جمله اولویت‌های مقابله با اعتیاد در حوزه شهرستان کرمانشاه بود که رنجبر از آنها یاد کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: