• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-26014-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

یک مسئول:

باید مقابله با اعتیاد به یک جنبش اجتماعی تبدیل شود

رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه سه کرمانشاه گفت: باید مقابله با اعتیاد به یک جنبش اجتماعی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدجعفر نجفی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: ظرفیت، توان، امکانات و منابع کشور به اندازه‌ای نیست که بتوان جلوی توزیع مواد مخدر را گرفت، لذا باید تلاش کرد تا با بالا بردن سطح آگاهی جامعه، از گرفتار شدن افراد  در دام اعتیاد  و مواد مخدر جلوگیری کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید مردم را در برابر اعتیاد واکسینه کرد، عنوان کرد: باید بگونه ای کار شود که اگر تمامی مغازه‌ها هم مواد مخدر عرضه کنند، کسی به سمت مواد مخدر نرود.

مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه سه کرمانشاه با بیان اینکه همه مردم باید در مقوله پیشگیری از مواد مخدر نقش آفرینی کنند، عنوان کرد: باید مقابله با اعتیاد را به یک جنبش اجتماعی تبدیل کنیم.

وی تاکید کرد: باید به سمت و سویی برویم که آگاهی جامعه از مخاطرات اعتیاد بالا رفته و از این طریق مقابله با اعتیاد را به یک جنبش اجتماعی تبدیل کنیم.

 نجفی در ادامه با اشاره به وجود بیش از هزار مدرسه در شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت‌های آموزش و پرورش می‌توان در راستای آگاه‌سازی جامعه نسبت به معضل اعتیاد اقدام کرد.

به گفته نجفی در سال تحصیلی جدید ۱۶۳ هزار دانش‌آموز در مدارس شهرستان کرمانشاه مشغول به تحصیل می شوند که توانمند سازی و بالابردن آگاهی این تعداد از دانش آموزان در خصوص مخاطرات مواد مخدر می‌توانند نقش مهمی در پیشگیری از اعتیاد در جامعه داشته باشد.

رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه سه کرمانشاه با اشاره به فعالیت برخی از دانش آموزان مدارس تحت عنوان سفیران سلامت، اذعان کرد: این دانش‌آموزان آموزش های لازم را برای انتقال به همکلاسی های خود در حوزه‌های مختلف آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد فرا می گیرند.

 نجفی یادآوری کرد: با وجودی که سال گذشته در برنامه بود تنها 10 درصد مدارس سفیران سلامت داشته باشند،  اما تمامی مدارس حوزه شهرستان کرمانشاه در سال گذشته سفیران سلامت داشتند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: