• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-7284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

شهردار کرمانشاه:

220 میلیارد تومان از دولت طلب داریم

شهردار کرمانشاه با اشاره به طلب 220 میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه از دولت، گفت: اگر این مطالبات پرداخت شود، ما نیز می‌توانیم بخشی از بدهی‌های خود را پرداخت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آرش رضایی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که امروز (23 شهریور) برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری یک سیستم درآمد هزینه‌ای است که در ماه نزدیک به 15 تا 16 میلیارد تومان هزینه‌های جاری دارد.

وی ادامه داد: این میزان هزینه جاری منهای هزینه‌ پروژه‌های عمرانی شهرداری است.

شهردار کرمانشاه با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری، اظهار کرد: در گذشته عمده درآمد شهرداری از محل عوارض ساخت و ساز حدود 300 میلیارد تومان در سال بود که این رقم اکنون به 100 میلیارد  تومانرسیده است.

وی مالیات بر ارزش افزوده را نیز محل دیگر درآمد شهرداری دانست و تاکید کرد: درآمد ما از این محل بسیار کم و حدود 2.4 میلیارد تومان در ماه است.

شهردار کرمانشاه خاطرنشان کرد: به دلیل محدودیت‌ها به مناطق و سازمان‌های شهرداری اعلام کردیم که رویکرد انقباضی داشته باشند و تعهدات جدید ایجاد نکنند.

رضایی با بیان اینکه با وجود این کاهش درآمدها شهرداری توانسته از روش‌های مختلف بخشی از بدهی‌های خود را تسویه کند، گفت: برای مثال سال گذشته 27 میلیارد تومان از مطالبات سنواتی پیمانکاران را به شیوه تهاتر تسویه کردیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی مجدد شهربازی کرمانشاه با وجود همین کمبود اعتبارات، عنوان کرد: به علاوه تلاش می‌کنیم پروژه‌های فضای سبز و ساخت پارک‌ها را نیز به شیوه مشارکتی انجام دهیم که هزینه چندانی برای شهرداری نداشته باشد.

شهردار کرمانشاه از مطالبات شهرداری کرمانشاه هم یاد کرد که رقم این طلب از دولت 220 میلیارد تومان و  از مردم بابت عوارض و هزینه زباله حدود 120 میلیارد تومان است.

رضایی یادآوری کرد: از 220 میلیارد تومان مطالباتی که از دولت داریم 90 میلیارد تومان آن را در سامانه ثبت کردیم که از این میزان هم فقط 13 میلیارد تومان برای ما در نظر گرفته شده، اما هنوز ریالی از آن به دست شهرداری کرمانشاه نرسیده است.

وی اظهار کرد: شهرداری‌های شهرهای دیگر در شرایطی که با مشکل اعتبار مواجه می‌شوند از بانک وام می‌گیرند، اما شهرداری کرمانشاه به دلیل بدهی که دارد بیش از دو میلیارد تومان هم نمی‌تواند از بانک‌ وام بگیرد.

به گفته شهردار کرمانشاه، اگر مطالبات بخش دولتی وصول شود و یا شهرداری بتواند وام بگیرد، می‌تواند بخشی از بدهی‌های خود از جمله بدهکاری 25 میلیارد تومانی بابت مالیات را پرداخت کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: