• یکشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2087-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

اقتصاد برخی کشورها به جای "نفت" بر "سینما" می‌چرخد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه سینمای کشور در دولت دهم قفل شده بود، گفت: اقتصاد برخی از کشورها به جای نفت بر روی سینما می‌چرخد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت‌الاسلام و المسلمین رحیم جعفری در آیین اختتامیه پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه‌ای انجمن سینمای جوان (شبدیز) از وضعیت نامناسب سینمای کشور در دولت دهم یاد کرد و افزود: در سال‌های آخر دولت دهم سینمای کشور قفل و به نوعی تعطیل شده بود.

وی اظهار کرد: در دولت یازدهم با نگاهی عمیق، علمی و اجرایی در بخش حمایت، تولید و اکران فیلم‌ها این قفل شکسته شد و سینما رونق گرفت و نمود این رونق را از سال سوم دولت یازدهم شاهد بودیم که در شش ماهه اول این سال فروش سینماهای کشور به بیش از 100 میلیارد رسید.

به گفته این مسئول، این روند فزاینده فروش سینماها در سال 95 هم ادامه داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از سه راهبرد اساسی دولت برای حمایت از سینما در کشور یاد و عنوان کرد: یکی از این راهبردها ایجاد فضای باز فرهنگی و هنری در کشور بود تا فعالان این عرصه بتوانند بیش از پیش به امور هنری خود بپردازند.

جعفری دومین راهبرد را واگذاری امور اجرایی مربوط به حوزه فرهنگ و هنر به خود هنرمندان دانست که می‌توانند امور را به بهترین شکل برگزار کنند.

وی اظهار کرد: راهبرد سوم نیز ورود بخش غیردولتی به فرهنگ و هنر بود، زیرا فرهنگ و هنر هرگز دولتی نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه باید به این باور برسیم که سینما یک صنعت پیشرفته در دنیا است، خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا اقتصاد به جای اینکه به نفت متکی باشد، بر سینما متکی است.

جعفری در ادامه از هنرمندان هم خواست سه مولفه همت بلند، انگیزه و شوق و پیگیری مجدانه را مدنظر قرار دهند و گفت: حتما در حوزه فعالیت‌های هنری باید به محتوای قوی و آموزش توجه ویژه کرد و انتقال تجارب به نسل جدید تشنه هنر در برنامه باشد.

وی سپس از نبود جشنواره‌های بزرگ دائمی در کرمانشاه گلایه کرد و افزود: بسیاری از استان‌های همجوار ما چنین جشنواره‌هایی را خصوصا در بعد بومی و منطقه‌ای دارند.

به گفته این مسئول، تنها با وجود چنین جشنواره‌هایی می‌توانیم هنر، فرهنگ و تمدن خود را از هجمه هایی که وجود دارد، در امان نگاه داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: