• شنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز همایش 313 یار موعود در کرمانشاه

یازدهمین دوره همایش 313 یار موعود در کرمانشاه آغاز بکار کرد.


به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام محمدصابر جعفری مدیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم  در افتتاحيه این همایش اظهار کرد: دلیل ضرورت طرح مباحث مهدویت این است که افرادی در طول تاریخ نسبت به ائمه اطهار کوتاهی کردند و جایگاه امام را نادیده گرفته و نیز جامعه دچار مشکلات شد.

 وی دلایل  بی توجهی مردم جامعه نسبت به امام عصر(عج) را چند عامل عنوان و بیان کرد: اولین عامل عدم شناخت جامعه از امام است، چرا که دوره ای بر اهل بیت گذشت که گاهی اصلاً مردم سراغ ائمه نمی آمدند.

جعفری دومین عامل راعدم درک مقام امامت و بی توجهی به امام بیان کرد و افزود: گاهی در طول تاریخ این بی توجهی باعث شده که دست از  محافظت و یاری امام معصوم برداشته و با آن مخالفت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردمی که در سپاه یزید در مقابل امام حسین(ع) صف آرایی کردند، همه با شعار اللّه اکبر و به قصد تقرب به خدا و از روی جهل خویش، امام سوم را به شهادت رساندند.

این مسوول سومین عامل را گناه و عاقبت آن در دنیا و آخرت دانست و گفت:  به تدریج کار به جایی می رسد که مقابل امام می ایستند و او را تکذیب می کنند، همچون امروزه که برخی در شبکه های مجازی چشم و گوششان به دهان شیطان بوده و منکر همه چیز می شوند.

جعفری با اشاره به روایتی از امام صادق(ع)، تاکید کرد: در دوران غیبت برخی افراد صبح از منزل بیرون می روند در حالی که با ایمان هستند، اما شب به خانه برمی گردند کافرند.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: هر فردی درقبال امام زمان(عج) وظایفی دارد و لازمه عمل به وظیفه، شناخت حضرت مهدی(عج) و نیز وظایف در مقابل امام است.

وی به برخی از موارد دیگر همچون دشمنان مهدویت اشاره کرد و گفت: در مباحث مهدویت و تحریف آخرالزمان دشمنان جدی وجود دارند که از حربه هایی مثل فرقه سازی، طرح شبهات و... درجهت تخریب اسلام، شیعه و انقلاب اسلامی استفاده می کنند.

جعفری افزود: امروزه بسیاری از شبهاتی که در قرن های گذشته از طرف دشمنان مطرح و پاسخ آن هم داده شده در قالب جدیدی عنوان می شوند که می توان برای مقابله با این شبهات به سایت ها و کانال های معتبر مراجعه کرد.

وی گفت: باید  آموخته های مهدویت را به زبان زیبای هنر به سایرین انتقال دهیم تا اثرگذاری این مهم بیشتر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: