• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-384-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کرمانشاه:

توسعه کشت دانه‌های روغنی را در برنامه داریم

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: توسعه کشت دانه‌های روغنی با اولویت کلزا را در استان در برنامه داریم.

شهریار قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برنامه خودکفایی تولید دانه‌های روغنی در کشور، تصریح کرد: توسعه کشت دانه‌های روغنی با اولویت کلزا را در استان در برنامه داریم.

قاسمی با اشاره به برنامه ریزی برای زیر کشت کلزا رفتن حدود 13 هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه در سال زراعی جدید، پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری جهش خوبی در حوزه کشت کلزا در استان داشته باشیم.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه عنوان کرد: سال زراعی گذشته حدود چهار هزار هکتار از اراضی زراعی استان زیر کشت کلزا رفته بود.

قاسمی با اشاره به تدارک حدود 53 تن بذر برای زراعت کلزا در استان کرمانشاه، اضافه کرد: بذر کلزا از ارقام وارداتی و داخلی به اندازه کافی در استان موجود است.

 وی اذعان کرد: با توجه به عملکرد خوب زراعت کلزا در استان، تمایل کشاورزان به کشت کلزا زیاد است.

وی یادآور شد: کلزاکاران مناطق معتدل و سرد استان باید تاکنون کشت کلزا را انجام داده باشند.

قاسمی سپس با اشاره به برنامه ریزی برای کشت آفتابگردان روغنی عنوان کرد: در سال زراعی گذشته 80 هکتار آفتابگردان در شهرستان اسلام‌آباد غرب کشت شده بود که امسال بنا داریم این میزان را به 200 هکتار برسانیم.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه آفتابگردان روغنی به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌شود، به کشاورزان توصیه کرد: کشت آفتابگردان روغنی را در برنامه داشته باشند.

قاسمی در ادامه با اشاره در برنامه بودن توسعه کشت گلرنگ در استان، افزود: گلرنگ جزو دانه‌های روغنی بوده و تاکنون کشت آن را در استان نداشته‌ایم.

 وی اضافه کرد: در برنامه داریم امسال حدود 500 هکتار گلرنگ در سطح استان کشت شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یادآور شد: ارقام جدید گلرنگ دیگر مشکل داشتن خار را ندارند و حتی برداشت این محصول نیز به صورت مکانیزه انجام می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: