• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-2214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

به همت 2 شاعر کرمانشاهی

"گزیده رباعی معاصر ایران" به چاپ می‌رسد

برای اولین بار در کشور "گزیده رباعی معاصر ایران" به همت دو شاعر کرمانشاهی پیمان سلیمانی و سیامک کیهانی به چاپ می‌‍ رسد.

پیمان سلیمانی شاعر کرمانشاهی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه رباعی یکی از قالب‌های شعری زیبای ادبیات فارسی است، گفت: متاسفانه در ادبیات معاصر آنطور که باید بصورت جدی به این قالب شعری پرداخته نشده است.

سلیمانی، "خیام" را معروف ترین شاعر رباعی سرای تاریخ شعر و ادبیات ایران عنوان کرد و افزود: بعد از خیام تقریبا هیچ شاعری حتی نزدیک به خیام هم در سرودن رباعی تبحر پیدا نکرده و عملا این قالب شعری در ادبیات معاصر تنها بصورت تفننی توسط برخی شعرا به کار گرفته شد.

سلیمانی تصریح کرد: بر همین اساس در راستای معرفی هرچه بیشتر این قالب شعری و حفظ آن در ادبیات فارسی، گردآوری گزیده رباعی‌های سروده شده توسط شاعران معاصر کشور را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: انتشارات "شانی" قرار است پس از گردآوری گزیده رباعیات شاعران کشور آن را به چاپ برساند.

سلیمانی با بیان اینکه به همراه «سیامک کیهانی» دیگر شاعر کرمانشاهی کار جمع آوری رباعیات را برعهده دارد، گفت: از 31 شهریور امسال فراخوان ارسال آثار به تمام نهادهای فرهنگی سراسر کشور داده شده است.

وی افزود: در این فراخوان از تمام رباعی سراها و شاعران کشور خواسته‌ایم تا هر رباعی که دارند در حد هر شاعر 10 تا 15 رباعی را به دو آدرس تلگرامی @PEYMANSOLYMANI و @SIYMAK274 برای ما ارسال کنند.

این شاعر کرمانشاهی خاطرنشان کرد: طی مدت کوتاهی از شروع فراخوان 300 اثر رباعی ارسال شده است.

وی افزود: مهلت ارسال آثار تا 30 آبان ادامه دارد و بعد از آن چاپ کتاب آغاز شده و حدود اسفندماه کتاب "گزیده رباعی معاصر ایران" با حضور شاعران و رباعی سرایان برجسته کشور رونمایی می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: