• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-387-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

از وضعیت "تئاتر" ناراضی‌ام

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با انتقاد از سطح کیفی جشنواره تئاتر کرمانشاه، از وضعیت تئاتر استان ابراز نارضایی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام رحیم جعفری در نشست با هنرمندان تئاتر استان که به منظور آسیب‌شناسی مسائل و مشکلات حوزه تئاتر استان انجام شد، با اشاره به حمایت‌های ارشاد از حوزه تئاتر گفت: ما همیشه مورد هجمه هنرمندان انجمن‌های مختلف قرار می‌گیریم که چرا فقط انجمن تئاتر را می‌بینید و هنرمندان تئاتر را پشتیبانی مالی می‌کنید.

انجمن‌های دیگر هم انتظار حمایت از ما دارند

وی افزود: هنرمندان تئاتر نباید انتظار داشته باشند که ما همیشه از آنها حمایت کنیم، انجمن‌های دیگری هم هستند. به طور مثال انجمن عکاسان کرمانشاه درخواست یک میلیون تومان جهت چاپ کتاب و برگزاری نمایشگاه از ما داشتند. یعنی با یک میلیون تومان کتاب نفیسی چاپ می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه هنرمندان نباید هنر را دولتی کنند، تاکید کرد: شما باید تولید هنر کنید و آنقدر قوی کار کنید که خودتان تولید سرمایه کرده و اسپانسر به سراغ شما بیاید.

وی تاکید کرد: هنرمندان نباید فرهنگ و هنر را وابسته به دولت کنند، هنرمندان باید منتقد و صدای مردم باشند و متناسب با فضای روز جامعه کار کنند.

جعفری تصریح کرد: شما هنرمندان باید ببینید احتیاج جامعه چیست. مشکلات مردم را درک کنید و هنر خود را در آن قالب خلق کنید.

از وضعیت تئاتر استان ناراضی‌ام

وی با اشاره به جشنواره تئاتر کرمانشاه و ابراز نارضایتی از این جشنواره، گفت: کارهای جشنواره را دیدم و  واقعا در سطح ضعیفی برگزار شد و کارها به جای اینکه پیشرفت کنند پسرفت کرده بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: من این نقد را از اداره کل شروع می کنم و باید کارمان را درست انجام دهیم، نظارت را درست انجام دهیم و بعد انتقادم  به شما هنرمندان است.

وی تاکید کرد: قصد توهین و اعتراض به شخص یا گروه خاصی نداشتم و  فقط از وضعیت تئاتر استان کرمانشاه بسیار گله مند هستم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: