• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-296-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

اگر نقش‌آفرینی زنان در جنگ نبود، ایران اسلامی موقعیت کنونی را نداشت

 فرماندار کرمانشاه گفت: اگر پشتیبانی‌ و تدارکات زنان در دوران دفاع مقدس نبود، مطمئنا رزمندگان به پیروزی نمی‌رسیدند و ایران اسلامی نیز موقعیت کنونی را نداشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در کارگروه تخصصی زنان و خانواده شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه زنان در سالهای دفاع مقدس پشتیبانی پشت جبهه‌ها را عهده دار بودند، اظهار کرد: زنان در دوران هشت ساله دفاع مقدس نقش مهم و اثرگذاری را چه در تقویت جبهه های جنگ با ترغیب مردان به حضور در عرصه‌های نبرد و چه در خدمات رسانی و پشتیبانی جنگ تحمیلی ایفا کردند.

 فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه زنان در دوران دفاع مقدس هم در خط مقدم جبهه ها و هم در بیمارستان‌های صحرایی ایفای نقش می کردند، یادآور شد: زنانی که در عرصه‌های دفاع مقدس چه با مشارکت در ارسال بسته‌های مواد غذایی و چه با پشتیبانی جنگ و پرستاری از مجروحان زینب وار نقش آفرینی می‌کردند، فراموش شدنی نیستند.

رنجبر بیان کرد: نقش زنان در تقویت نیروی انسانی جبهه های نبرد انکارناپذیر است، زیرا بخش مهمی از روحیه مقاومت و استقامت و پیروزی‌ها مرهون نقش زنان در جریان سال های دفاع مقدس است.

وی با تاکید بر نقش برجسته زنان استان کرمانشاه در تاریخ دفاع مقدس، عنوان کرد: مجاهدت‌های رزمندگان دوران دفاع مقدس از زن و مرد گرفته تا پیر و جوان در تاریخ ثبت و ماندنی شده‌ است.

فرماندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و صفر اظهار کرد: عزاداری‌های حسینی نیاز به آسیب شناسی دارند، این موضوع به ویژه در عزاداری‌های زنان اهمیت زیادی دارد، چراکه به عنوان مثال زنجیر زنی زنان قبیح بوده و در عزاداریها جایی ندارد.

رنجبر با بیان اینکه نذر کردن‌ها برای عزاداری‌ها هم باید آسیب شناسی شود، افزود: نذر کردن آدابی دارد، اما متاسفانه گاهی شاهد ورود خرافه‌هایی به محتوای نذر هستیم که باید با آنها برخورد شود.

وی تصریح کرد: باید نذرکردن و شیوه های عزاداری با حضور متخصصان علوم دینی آسیب شناسی شوند و نتایج این آسیب شناسی به عنوان یک نسخه در اختیار هیئت‌ها قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه هسته های محلی دین را تقویت می کنند، تاکید کرد: نباید بگذاریم محتوای عزاداری‌ها و مداحی‌ها از اصل دین فاصله بگیرد.

رنجبر اضافه کرد: در گذشته جلسات قرائت و تفسیر قرآن و روضه در خانه ها برگزار می‌شد و این در حالیست که امروز این محافل دولتی شده اند و لذا نخواهند توانست کارکردهای لازم را با خود به همراه داشته باشند.
 
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن روز آتش نشانی و ایمنی، از آتش نشانان به عنوان مجاهدان عرصه خدمتگزاری یاد کرد و افزود: آتش نشانان همچون رزمندگان دفاع مقدس مجاهدت و ایثار می کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: