• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-487-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون خبرداد:

همکاری مشترک باستان شناسان ایرانی و آلمانی در بیستون

پایگاه میراث‌جهانی بیستون و مؤسسه باستان‌شناسی برلین، در پی تفاهم‌نامه قبلی و به‌منظور برقراری تبادلات فرهنگی، آموزشی و فنی در حوزه‌های مختلف فنی و پژوهشی، علمی و آموزشی همکاری خواهند کرد.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، نخستین نشست مشترک پایگاه میراث‌جهانی بیستون و مؤسسه باستان‌شناسی برلین آلمان با حضور یودیت تومالسکی رئیس شعبه تهران مؤسسه باستان‌شناسی برلین، یورگ برایتنفلد، کلودیو پراسپری پورتا، و ضیا دیلمی‌پور متخصصان حوزه مرمت و نقشه‌برداری، حسین راعی مدیر پایگاه میراث‌جهانی بیستون، اکبر رضایی معاون میراث‌فرهنگی استان کرمانشاه و امیر شاه‌آبادی فرماندار هرسین در سالن جلسات پایگاه میراث‌جهانی بیستون برگزار شد.

 

حسین راعی مدیر پایگاه میراث‌جهانی بیستون در این خصوص گفت: براساس تفاهم‌نامه قبلی و همچنین توافق فعلی پایگاه میراث‌جهانی بیستون و مؤسسه باستان‌شناسی برلین قرار است در حوزه‌های مختلف فنی و پژوهشی، علمی و آموزشی همکاری‌های دوجانبه صورت گیرد.

 

راعی تاکید کرد: برگزاری همایش، مستندسازی آثار محوطه میراث‌جهانی بیستون و پیرامون آن، ایجاد و تجهیز آزمایشگاه علمی و تخصصی مرمت سنگ و آثار صخره‌ای، آسیب‌شناسی و طرح و اجرای حفاظت اضطراری جامع نقش برجسته و کتیبه داریوش و ساخت مولاژ و ماکت از جمله فعالیت‌هایی است که قرار است در اولویت اقدامات پایگاه بیستون و مؤسسه باستان‌شناسی برلین قرار بگیرد.

 

مدیر پایگاه میراث‌جهانی بیستون تصریح کرد: در این نشست ضمن مروری بر فعالیت‌های پیشین، جزئیات همکاری‌های مشترک آینده مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

 

راعی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه مشترک با هیات باستان شناسی آلمان پنج‌ساله و قابل تمدید است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: