• پنجشنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان فرش نداریم

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: امسال محدودیتی برای پرداخت تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان فرش دستباف و گلیم نداریم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست کمیته فرش و گلیم  استان با اشاره به به هدف گذاری انجام شده در زمینه آموزش و اشتغال حوزه فرش و گلیم استان، اظهار کرد: طی  شش ماهه اول امسال سازمان صنعت، معدن  و تجارت استان در حوزه فرش در بیشتر موارد توانسته بیش از 50 درصد از هدف گذاری های صورت گرفته را تحقق ببخشد که جای قدردانی دارد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: کمیته برنامه ریزی شهرستان ها و استان اعتبارات لازم را برای ارایه آموزش های مورد نظر در این زمینه پیش بینی کرده است.

این مدیر ارشد اقتصادی استان خاطرنشان ساخت: منابع اعتباری خوبی از محل کمک های فنی و اعتباری و حوزه اشتغال روستایی به استان اختصاص یافته و تمامی متقاضیان واجد شرایط حوزه فرش و گلیم استان می توانند از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در قالب شرکت های پشتیبان یا انفرادی به بانک های عامل معرفی شوند و از این تسهیلات کم بهره استفاده کنند.

وی در ادامه تعداد دارندگان کارت قالیبافی استان را 58 هزار نفر اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 22 هزار و 800 نفر در حوزه صنعت کارت قالیبافی دریافت کرده اند.

 رحیمی با اشاره به تحقق 74 درصدی هدفگذاری تولید فرش در استان در شش ماهه اول سال، گفت: طی این مدت 84 هزار متر مربع فرش دستباف در استان تولید شده است.

این مدیر ارشد اقتصادی استان عنوان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است در سالجاری سه نمایشگاه فرش در استان برگزار شود که تاکنون یک نمایشگاه آن برپا شده است.

رحیمی با تاکید بر لزوم تداوم حضور تولید کنندگان فرش استان در نمایشگاه های سراسری یادآور شد: خوشبختانه این حضور باعث ورود تولید کنندگان فرش کرمانشاه به بازارهای بزرگ شده است و بی گمان با تلاش های بیشتر تولیدکنندگان کرمانشاهی می توانند به بازارهای بیشتری در دنیا راه یابند.

وی اظهار کرد: در زمینه تشکیل خوشه فرش و گلیم استان اقدامات خوبی صورت گرفته که امیدواریم با هم افزایی حوزه های مختلف شاهد رشد خوبی در این زمینه باشیم. یکی از کارهای ارزشمند صورت گرفته این خوشه  تکمیل زنجیره ارزش از پشم تا فرش است که یکی از این حلقه های خوشه به زودی عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: همچنین موضوع شستشو و رنگرزی فرش در استان در حال تکمیل شدن است که این مهم با سرمایه بخش خصوصی  در آینده نزدیک تحقق می یابد و در ادامه می تواند زمینه ایجاد اشتغال جوانان کرمانشاهی، ایجاد ارزش افزوده وبخصوص تولید نخ با کیفیت بالا جهت تولید فرش دستباف را فراهم کند.

وی تاکید کرد: انتظار داریم علاوه بر سازمان های تخصصی و حمایتی، فرمانداران و بخشداران استان هم در این زمینه تحرک و جدیت بیشتری داشته و با معرفی دارندگان مجوز این رشته ها بتوانند اشتغال خوب و با سرمایه گذاری پائینی در روستاها و شهرها ایجاد کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: