• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3184-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

کام تلخ چغندرکاران استان کرمانشاه

با شروع برداشت چغندر قند از مزارع استان کرمانشاه چغندرکاران این استان در تحویل چغندر قند تولیدی خود به کارخانه‌های قند با مشکل مواجه شده اند و کارخانه های قند استان همه چغندر قندی تولیدی شان را از آنها تحویل نمی‌گیرند.

از یک سو گلایه چغندرکاران از این است که کارخانه های قند استان به ویژه کارخانه قند بیستون براساس سهمیه های سال گذشته چغندر از آنها را خریداری می کند و اگر اضافه برداشت داشته باشند یا باید چغندر مازاد را به کارخانه‌های قند دیگر استان‌ها ارسال کنند که این کار برایشان هزینه بر است و یا اینکه مجبور خواهند شد چغندر اضافی را در زمین هاشان بگذارند تا خراب شود.

از سوی دیگر کارخانه های قند استان هم می گویند نمی‌توانند بیشتر از ظرفیت کارخانه چغندر تحویل بگیرند و اگر این کار را بکنند دیگر نمی توانند از کشاورزانی که با آنها قرارداد دارند، چغندر تحویل بگیرند.

غلامرضا کاظمی سرپرست کارخانه قند بیستون در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: کارخانه قند بیستون برای تحویل تمامی چغندر قند تولیدی چغندرکاران استان محدودیت دارد و نمی تواند بیش از ظرفیت خود چغندر قند از چغندرکاران تحویل بگیرد.

کاظمی افزود: کارخانه قند بیستون برای کنترل ورود چغندر قند، متناسب با ظرفیت فرآوری این کارخانه مجبور شده بر اساس قراردادهای سال گذشته نسبت به دریافت چغندر از چغندرکاران استان اقدام کنند.

سرپرست کارخانه قند بیستون استان کرمانشاه اضافه کرد: برای اینکه مشکلی برای چغندرکاران پیش نیاید، امکان دریافت چغندر قند تولیدی به میزان 10 تن بیشتر از سال گذشته نیز وجود دارد، اما واقعا ظرفیت دریافت بیشتر از این میزان چغندر قند از چغندرکاران استان را نداریم.

وی با پیش بینی اینکه امسال در نهایت حدود 230 هزار تن چغندر قند کشاورزان استان کرمانشاه توسط این کارخانه فرآوری شود، اظهار کرد: تلاش می کنیم تا مطالبات چغندرکاران را طبق قرارداد آنها پرداخت کنیم.

وی با بیان اینکه شرکت قند بیستون سال گذشته 70 میلیارد تومان بدهی خود به چغندرکاران را به طور کامل پرداخت کرد، افزود: در حال حاضر هیچ بدهی به چغندرکاران استان نداریم.

سرپرست کارخانه قند بیستون استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین چغندر قند تولیدی در استان کرمانشاه توسط کارخانه قند بیستون فراوری می‌شود، عنوان کرد: در استان کارخانه قند اسلام آبادغرب نیز کار فرآوری بخشی از چغندر قند تولیدی در استان را بر عهده دارد و مازاد چغندر قند تولیدی در استان برای فرآوری به کارخانه های قند دیگر استانها فرستاده می‌شود.

کاظمی با بیان اینکه به دنبال افزایش ظرفیت کارخانه قند بیستون هستیم، بیان کرد: در تلاشیم تا ظرفیت فرآوری این کارخانه را به 250 هزار تن برسانیم تا چغندر قندی روی دست کشاورزان نماند.

وی با اشاره به طلب 15 میلیارد تومانی کارخانه قند بیستون از دولت بابت یارانه شکر فروخته شده، افزود: اگر این مطالبات زودتر پرداخت شود می توانیم ظرفیت کارخانه را در زمان کوتاهتری بالا ببریم.

سرپرست شرکت قند بیستون استان کرمانشاه ظرفیت سالانه کارخانه قند بیستون را در بالاترین حد فرآوری حدود 240 هزار تن چغندر قند اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی امکان فرآوری بیشتر از این میزان در کارخانه قند بیستون وجود ندارد.

مسئولین کشاورزی استان هم معتقدند چغندرکاران نباید بیشتر از میزانی که قرارداد داشته‌اند، چغندر کشت می‌کرده‌اند و بهتر بوده به کشت دیگر محصولات جایگزین می پرداخته اند تا هم اینکه تناوب را رعایت کرده باشند و هم اینکه امروز چغندرها روی دستشان نماند.

شهریار قاسمی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار کرد: چغندر قند یک محصول صنعتی است که اگر در یک بازه زمانی خاص به کارخانه نرود و فرآوری نشود، از دسترس خارج شده و خراب می شود.

 قاسمی با اشاره به اینکه چغندرکاران استان به ویژه چغندرکاران منطقه دینور بیش از میزان قراردادهای خود کشت چغندر انجام داده اند، گفت: بهتر بود کشاورازن به جای کشت اضافه بر قرارداد، به کشت محصولات دیگری مثل کلزا می پرداختند و این مشکل را برای خود بوجود نمی آوردند.

وی اضافه کرد: چغندرکاران استان برای ارسال چغندر تولیدی اضافه بر قرار داد خود به کارخانه های قند دیگر استان ها مشکلی ندارند و فقط هزینه حمل محصول آنها بیشتر خواهد شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه اصرار کشاورزان به کشت چغندر اضافه بر قرارداد جای تعجب دارد، یادآور شد: کشاورزان  باید بر اساس برنامه‌ریزی پیش بروند تا با مشکلات اینچنینی مواجه نشوند.

او با اشاره به اینکه کار برداشت چغندر قند از مزارع استان کرمانشاه تقریبا 100 روز طول می‌کشد، عنوان کرد: از دهم شهریور ماه کار برداشت چغندر قند در مزارع استان کرمانشاه آغاز شده و تا اواسط آذر ماه ادامه خواهد داشت.

وضعیت کشت چغندر قند و کارخانه‌های فرآوری این محصول در استان کرمانشاه را از خسرو شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه هم جویا شدیم که او با اشاره به اینکه کارخانه‌های قند استان ظرفیت فرآوری همه چغندر قند تولیدی در استان را ندارند، بیان کرد: با کمبود تعداد کارخانه‌های قند در استان و حتی کشور مواجهیم.

شهبازی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه دو کارخانه قند بیستون و اسلام آبادغرب با ظرفیت بین 250 تا 270 هزار تن فرآوری در سال را دارد و همه ساله بخشی از چغندر قند تولیدی در استان برای فرآوری به کارخانه‌های قند استان‌های دیگر فرستاده می‌شود.

شهبازی عنوان کرد: حدود 350 هزار تن از چغندر قند تولیدی در استان برای فرآوری به دیگر استان ها فرستاده می‌شود که امسال هشت کارخانه قند در دیگر استان ها کار فرآوری چغندر قند تولیدی در استان کرمانشاه را عهده دار خواهند بود.

وی مشکل بوجود آمده برای تحویل چغندر قند را بخاطر قصور کشاورزان از برنامه‌ریزی ها عنوان کرد و افزود: ساز و کاری اندیشیده شده که با بیشتر کردن تعداد کارخانه های مهمان، برای فرآوری چغندرقند تولیدی در استان اقدام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی برای ارسال چغندر قند تولیدی کشاورزان استان به کارخانه های قند دیگر استان ها برای فرآوری نداریم، اما کشاورزان انتظار نداشته باشند که همه محصول تولیدی آنها در کارخانه های قند داخل استان فرآوری شود، چرا که ظرفیت کارخانه‌های قند استان محدود است و بر اساس قراردادهای منعقده اقدام به دریافت و فرآوری می‌کنند.

وی با اشاره به مطرح بودن ساخت کارخانه سومی برای فرآوری چغندر قند در استان عنوان کرد: ساخت کارخانه های قند سوم، چهارم و حتی پنجم در استان نیاز است و از سرمایه‌گذاران این حوزه نیز حمایت همه جانبه خواهد شد.

شهبازی با بیان اینکه ظرفیت تولید چغندر قند تا یک میلون تن را در استان داریم، بیان کرد: افزایش تولید چغندر قند از طریق افزایش سطح زیر کشت و افزایش راندمان تولید در استان را در برنامه داریم.

وی سپس با اشاره به در برنامه بودن توسعه کشت پاییزه چغندر قند در شهرستان های گرمسیری استان، گفت: ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن چغندر قند پاییزه در استان فراهم است که در صورت محقق شدن این میزان تولید ظرفیت تولید سالانه چندر قند استان به یک و نیم میلون تن خواهد رسید.

شهبازی در ادامه سطح زیر کشت چغندر قند در استان کرمانشاه را یازده هزار و 200 هکتار عنوان کرد و افزود: متوسط عملکرد چغندر قند در مزارع استان کرمانشاه حدود 55 تن در هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه پیش بینی کرد: امسال حدود 600 هزار تن چغندر قند در استان کرمانشاه تولید شود.

گزارش از: زهرا مرادی، خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: