• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3784-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

سفر کرمانشاهیان با "قطار" از اواخر پاییز امسال قطعی است

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: سفر کرمانشاهیان با قطار در  اواخر پاییز امسال قطعی است.

مجتبی نیک کردار در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اقتصادی» ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه پروژه راه آهن در مسیر ملایر-کرمانشاه تکمیل بوده و قطارهای باری هم اکنون در این مسیر در حال تردد هستند، گفت: در حال حاضر اقدامات نهایی جهت تحویل پروژه به شرکت راه‌آهن در حال انجام است.

وی افزود: از جمله این اقدامات بالاست ریزی (شن‌های درشتی که میان خطوط ریلی ریخته می‌شود) است که تاکنون بیش از 50 درصد مسیر بالاست ریزی شده است.

نیک کردار تصریح کرد: همچنین ماشین رگلاژ یا زیرکوب در مسیر در حال تردد است و ریل‌هار را از نظر طول، عرض و ارتفاع کنترل نهایی می کند.

وی افزود: از این دستگاه دو تا سه عدد در کشور موجود است که در خطوط ریلی در حال فعالیت هستند و یک دستگاه آن در خط کرمانشاه-ملایر فعال است.

نیک کردار تصریح کرد: با انجام این اقدامات و سایر کارهای جزیی دیگر، پروژه تحویل شرکت راه آهن شده و آماده جابجایی مسافران خواهد شد.

وی در خصوص روند ساخت ایستگاه قطار کرمانشاه نیز گفت: ایستگاه هم اکنون بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و آماده بهره‌برداری است و تنها کارهای جزیی باقی مانده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تاکید کرد: طبق قولی که داده‌ایم پاییز امسال سفر با قطار قطعی است و از اواخر پاییز کرمانشاهیان می‌توانند با قطار مسافرت‌های خود را انجام دهند.

وی در خصوص زمان افتتاح پروژه، گفت: هنوز زمان قطعی برای این پروژه مشخص نشده و وزارت راه و شهرسازی در حال رایزنی است تا بتوان مراسم افتتاح پروژه را با حضور رییس جمهور برگزار کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: