• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وزیر کشور:

استانهای مرزی از یک عقب ماندگی تاریخی رنج می برند

وزیر کشور گفت: استانهای مرزی کشور از  یک عقب ماندگی تاریخی رنج می برند و باید تلاش کنیم این استانها به سطح قابل قبولی از توسعه برسند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم معارفه استاندار جدید کرمانشاه با بیان اینکه در طول فعالیت دولت یازدهم اقدامات خوبی در کشور صورت گرفته، اظهار کرد: برای قضاوت بهتر باید نگاهی به شرایط آن روز کشور که دولت دکتر روحانی روی کار آمد بیاندازیم که تورم 45 درصدی و رشد اقتصادی منفی 5.8 درصدی در کشور داشتیم، بسیاری از واحدهای تولیدی در رکود بودند و شدیدا در تحریم بودیم و درآمدهای نفتی کشور به شدت کاهش یافته بود.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته اکنون تورم کشور تک رقمی شده و رشد دو رقمی را تجربه کردیم و موفقیت های بسیار دیگری نیز حاصل شده است.

وزیر کشور اظهار کرد: در بعد بین المللی نیز مرادوات کشومان با کشورهای دیگر گسترش یافته و بعنوان کشوری دوستدار صلح و مشارکت جو در مسائل منطقه ای مطرح هستیم.

وی رای بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم به دولت را پشتوانه ای بالا برای این دولت دانست و افزود: همچنین با وجود مجلسی که همراهتر است و در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری و تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی، قطعا در دولت جدید دوران موفق تری نسبت به گذشته خواهیم داشت.

رحمانی فضلی به منابع محدود دولت هم اشاره کرد و گفت: کل بودجه عمومی دولت 320 هزار میلیارد تومان است که کفاف اجرای همه برنامه های توسعه ای کشور را نمی دهد، لذا راهی جز استفاده از منابع بخش خصوصی، جذب سرمایه گذاری خارجی و تجهیز منابع مورد نیاز از راه های دیگر نداریم.

وی افزود: پس از برجام با همه کار شکنی ها و بدعهدی های آمریکا میزان جذب سرمایه افزایش یافته، اما کافی نیست.

رحمانی فضلی اظهار کرد: در داخل کشور حجم نقدینگی بالایی داریم که با اعتمادسازی باید این منابع را وارد کارهای تولیدی کنیم.

وزیر کشور گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصدی که در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده باید 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شود که این میزان سرمایه گذاری باید از محل های مختلف تامین شود.

وی در ادامه با بیان اینکه استانهای مرزی کشور از یک عقب ماندگی تاریخی رنج می برند، گفت: با روش های معمولی این مناطق به رشد مورد نظر نمی رسند و باید جهش توسعه ای در این مناطق ایجاد شود.

وزیر کشور با بیان اینکه سیاست دولت دهم توجه به این مناطق است، گفت: دولت دهم توجه ویژه ای به این مناطق داشته، اما باز به تناسب مطالبات کافی نبوده و تلاش و توجه بیشتری را می طلبد که دولت و مجلس تلاش دارند توسعه این مناطق را هموارتر کنند و در برنامه ششم توسعه نیز احکام خوبی به این منظور آمده است.

رحمانی فضلی در بخش دیگر سخنانش به ظرفیت ها و استعدادهای استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه ظرفیت های طبیعی و انسانی بالایی دارد و از مناطق عالی کشور برای سرمایه گذاری است.

وی افزود: با اقدامات خوبی که در این استان صورت گرفته و برنامه هایی که وجود دارد، قطعا کرمانشاه 10 سال آینده با کرمانشاه امروز قابل مقایسه نیست.

وزیر کشور با تقدیر از خدمات اسدالله رازانی استاندار پیشین کرمانشاه، گفت: حتما در جایگاه مناسبی از ایشان استفاده خواهیم کرد.

وی هوشنگ بازوند استاندار جدید کرمانشاه را نیز استانداری با تجربه معرفی کرد و گفت: افراد دیگری هم برای تصدی استانداری این استان مطرح بودند، اما در نهایت آنچه به تایید هیات دولت بریا استانداری استان کرمانشاه رسید، آقای بازوند بود.

وی افزود: حداقل سه استان دیگر متقاضی بودند که آقای بازوند در آن استانها خدمت کند، اما خودشان علاقمند بودند در کرمانشاه به انجام خدمت بپردازند.

وزیر کشور با تاکید بر لزوم ایجاد همدلی و وفاق بین همه مسئولین استان برای انجام بهتر امور، بر فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذاران، ایجاد تعامل و بکارگیری مدیرانی که مشی اعتدالی داشته باشند نیز تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: