• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار پیشین کرمانشاه:

کرمانشاه در بسیاری شاخص های توسعه جایگاه خوبی دارد

استاندار پیشین کرمانشاه گفت: اگر چه کرمانشاه در شاخص بیکاری جزو استانهای اول کشور است، اما در بسیاری شاخص های دیگر توسعه جایگاه خوبی در کشور دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در مراسم تودیع اش که امروز(12 مهر) با حضور وزیر کشور برگزار شد، با ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در طول چهار سال گذشته در استان کرمانشاه، گفت: طی این مدت 171 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده و 563 کیلومتر راه روستایی در استان بهسازی و آسفالت شده است.

وی افزود: در طول شش ماه 110 کیلومتر ریل گذاری در استان صورت گرفت و راه آهن به کرمانشاه رسید و منتظر افتتاح رسمی آن هستیم.

استاندار پیشین کرمانشاه گفت: فرودگاه کرمانشاه نیز با تامین 100 میلیارد تومان اعتبار آماده توسعه است.

وی گفت: در حوزه آب و کشاورزی نیز سامانه گرمسیری با بیش از 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اجرا شده که  900 میلیون متر مکعب آب را به منطقه گرمسیری انتقال می دهد و فاز اول آن بزودی افتتاح خواهد شد.

رازانی اظهار کرد: در این مدت پنج سد مخزنی در استان آبگیری شده و پنج سد نیز در حال ساخت است.

وی گفت: تولیدات کشاورزی استان نیز از 3.9 میلیون تن به 4.6 میلیون تن افزایش یافته است.

وی تصویب منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در دولت را از دیگر اقدامات مهم برشمرد و گفت: با ایجاد این منطقه تحولی بزرگ در استان رخ خواهد داد.

رازانی به احداث کارخانه خودرو سازی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این کارخانه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری بود که اجرای آن متوقف شده بود و اکنون فاز اول آن با ظرفیت تولید 30 هزار دستگاه خودرو به افتتاح رسیده است.

وی افزود: طی این مدت 1620 میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه صنعت در استان افتتاح شده است.

رازانی گفت: در حوزه گردشگری نیز اقدامات خوبی در استان انجام شده و اعتبارات این بخش را 100 درصد افزایش دادیم و طرح کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان را فعال کردیم.

وی گفت: در حوزه اشتغال نیز اگر چه هنوز آمار بیکاری بالایی داریم، اما اقدامات خوبی در استان صورت گرفته و طی این مدت 35 هزار نفر به فهرست بیمه شدگان ما اضافه شده است.

استاندار پیشین کرمانشاه گفت: به منظور ایجاد اشتغال برنامه ریزی شده هر شهرستان در یک صنعت یا خوشه صنعتی که در آن مزیت دارد، وارد شود.

وی افزود: علاوه بر این سند توسعه شهرستانهای استان تدوین شده و امروز همه شهرستانها یک برنامه و نقشه راه دارند.

رازانی گفت: در حوزه مسائل اجتماعی هم به آسیب های اساسی استان نظیر اعتیاد، خودکشی و طلاق ورود پیدا کردیم و اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مدت کارهای بزرگی با کمک همه مدیران و همکاران صورت گرفته، گفت: حتما نقایصی وجود دارد و مردم استان استحقاق بیش از این را دارند.

وی با تقدیر از اعتماد دولت به او در طول دو سال تصدی مسئولیت استانداری کرمانشاه، انتخاب "هوشنگ بازوند" بعنوان استاندار جدید کرمانشاه را تبریک گفت و افزود: به این انتخاب خوش بینم و مطمئنم تحرک بهتری در استان ایجاد خواهد شد.

رازانی اظهار کرد: از همه علاقمندان به توسعه استان تقاضا دارم با استاندار جدید همکاری کنید، زیرا اگر مدیر ارشد استان موفق نشود، کل استان متضرر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: