• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

باید ظرف 4 سال آینده نرخ بیکاری استان را پنج تا هفت درصد کاهش دهیم

نشست فعالین اقتصادی بخش خصوصی استان کرمانشاه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در این نشست که صبح امروز(17 مهر) در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کرمانشاه از مشکلات متعددی رنج می برد، افزود: یکی از مهمترین مشکلات استان نرخ بالای بیکاری است که اعتماد به نفس ما را در این سال ها گرفته است.

وی کاهش نرخ بیکاری را نیازمند سرمایه گذاری و اصلاح قوانین دانست و یادآوری کرد: یکی دیگر از نیازهای استان برای کاهش نرخ بیکاری برقراری توازن منطقه ای است.

وی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس تقاضا کرد، استان کرمانشاه را ویژه ببینند تا خلائی که در استان به دلیل عدم توازن منطقه ای در این سال ها ایجاد شده، پر شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تصریح کرد: باید با این اقدامات بتوانیم طی چهار سال آینده نرخ بیکاری استان را پنج تا هفت درصد کاهش دهیم.

به گفته عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران، کاهش هر درصد نرخ بیکاری در استان معادل ایجاد حدود شش هزار شغل است و کاهش پنج تا هفت درصد نرخ بیکاری و ایجاد این تعداد شغل کار بسیار بزرگی می طلبد.

کاشفی عنوان کرد: حتی با کاهش پنج تا هفت درصدی نرخ بیکاری باز هم نرخ بیکاری ما از میانگین کشور بالاتر خواهد بود.

وی افزود: اکنون که مدیریت ارشد جدید استان مشغول به کار شده انگیزه ها هم برای کار بیشتر است و باید برای کاهش نرخ بیکاری استان تلاش مضاعفی کنیم.

وی از نمایندگان مجلس خواست برای کاهش نرخ بیکاری استان در توزیع بودجه سالانه و در نظر گرفتن کمک های فنی و اعتباری، استان کرمانشاه را ویژه ببینند.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، دیروز (16 مهر) به کرمانشاه سفر کردند. نشست با استاندار و جمعی از مدیران و فعالین بخش خصوصی از برنامه های این نمایندگان بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: