• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-496-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان:

کشاورزی کرمانشاه باید ویژه دیده شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه خواستار توجه بیشتر به بخش کشاورزی این شهرستان در زمینه تخصیص اعتبارات شد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نوربخش حاتمی در جلسه شورای اشتغال شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه 33 درصد سطح زیر کشت استان را بخود اختصاص داده، اظهار کرد: حدود 40 درصد تولیدات بخش کشاورزی استان در حوزه شهرستان کرمانشاه تولید می‌شود.

 حاتمی با اشاره به ناچیز بودن سهم اعتبارات کشاورزی شهرستان کرمانشاه در مقایسه با میزان تولیدات آن، عنوان کرد: در گذشته کمتر از 10 درصد سهم اعتبارات استان در بخش کشاورزی به حوزه شهرستان کرمانشاه تخصیص داده می‌شد که این رقم در حال حاضر به 25 درصد رسیده است، هرچند برای شکوفایی بخش کشاورزی شهرستان کرمانشاه باید سهم بیشتری از این اعتبارات در اختیار شهرستان قرار گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه با اشاره به وجود مشکل تخصیصتسهیلات برای پرورش گوساله و میش پرواری در حوزه شهرستان کرمانشاه، خواستار مساعدت مسئولین بانک ها برای تخصیص تسهیلات به متقاضیان این بخش شد.

وی اضافه کرد: تخصیص تسهیلات به پرورش این دام هاضرورت دارد، چراکه برای بالا بردن سطح درآمدی دامداران باید به سراغ دامداریهای کوچک و زوده بازده برویم.

وی همچنین با اشاره به توسعه کشت کلزا در حوزه شهرستان کرمانشاه در مقایسه با سال زراعی گذشته بیان کرد: امسال 2500 هکتار کلزا در شهرستان کرمانشاه کشت شده است.

 به گفته حاتمی در سال زراعی گذشته 970 هکتار از اراضی شهرستان کرمانشاه زیر کشت کلزا رفته بود.

توسعه کشت مکانیزه حبوبات، توسعه کشت زعفران، توسعه باغات مدرن، توسعه گلخانه‌ها توسعه کشت گیاهان دارویی و...از جمله اقدامات مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه بود که حاتمی از آنها یاد کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: