• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-6784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مصری:

شرایط کشور ما "ضد تولید" است

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط کشور ما ضد تولید است و دستگاه‌ها در خدمت بخش تولید نیستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عبدالرضا مصری در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه که امروز (17 مهر) با حضور اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس برگزار شد، با انتقاد از سخنرانی‌های زیاد و بی‌فایده که رایج شده، اظهار کرد: به بیان مشکلات عادت کرده ایم، بدون آنکه اصلاح، اجرا و عملی در کار باشد.

وی افزود: همه ما از مشکلات با خبریم، اما عزمی برای رفع آنها نداریم و حس می‌کنیم فقط با حرف زدن مشکلات را درست می‌کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از مشکلات اقتصادی کشور هم یاد کرد و چاره همه این مشکلات را رونق تولید دانست.

مصری خاطرنشان کرد: اگر استقلال، اشتغال، مالیات برای اداره امور کشور، ثروت و... می‌خواهیم، فقط باید تولید کنیم.

وی با انتقاد از اینکه اکنون شرایط کشور ما ضد تولید است و اعتقادی به تولید وجود ندارد، ادامه داد: امروز نظام بانکی و نظام اداری ما در خدمت بخش تولید نیست.

این نماینده مجلس یکی از راه‌های رونق تولید را ایجاد فرصت برابر برای تولیدکنندگان داخل و خارج از کشور دانست و یادآوری کرد: تا زمانی که این شرایط فراهم نباشد، امکان رقابت برای تولیدکننده ما وجود ندارد.

مصری در ادامه از بروکراسی اداری طولانی موجود در کشور یاد کرد و افزود: در کشور ما برای 80 میلیون نفر جمعیت سه میلیون نفر کارمند وجود دارد، در حالیکه در آمریکا به ازاء 300 میلیون نفر 800 هزار کارمند و در ژاپن 350 هزار کارمند دولت وجود دارد.

به گفته این نماینده مجلس، در تمام دنیا دولت حقوق می‌گیرد تا در خدمت مردم باشد، اما در کشور ما پول نفت، مالیات و ... جمع می‌شود تا هزینه‌های جاری بخش حاکمیتی تامین شود.

  سید جواد حسینی‌کیا نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از نرخ بالای بیکاری در استان کرمانشاه، افزود: طی چند سال اخیر نرخ بیکاری در استان کرمانشاه از 19 درصد به 22 درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: متاسفانه ما سهم خود را از جنگ نگرفتیم و اگر به همان اندازه که بمب بر سرمان ریخت اعتبارات می‌گرفتیم، امروز استان کرمانشاه به طور کامل ساخته شده بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از مشکلات حوزه صنعت استان کرمانشاه هم یاد کرد و ادامه داد: حل مشکلات این بخش نیازمند حرکت جهادی است.

حسینی‌کیا از طولانی بودن روند صدور مجوزها در استان که 223 روز برای اخذ مجوز یک کسب و کار به طول می‌انجامد هم یاد کرد و ادامه داد: باید این مجوزها ظرف 20 روز صادر شود و هر مدیری که نتواند این امر را محقق کند، لیاقت کار در استان را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل دیگر کرمانشاه این است که شهرک‌های صنعتی با آن وضعیتی که دارند جزو مناطق کمتر توسعه یافته محسوب نشده‌اند تا از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند شوند و حالا باید به اندازه اصفهان و تهران مالیات بدهند.

این نماینده مجلس از وضعیت کارخانه خودروسازی کرمانشاه که هنوز ظرفیت آن به 15 هزار دستگاه نرسیده هم انتقاد کرد و ادامه داد: این واحد ظرفیت تولید 100 هزار دستگاه خودرو را دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی همچنین خواستار حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی استان شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: