• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-6884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

نیازمند نهضت "قانون‌زدایی" در کشور هستیم

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: نیازمند نهضت قانون زدایی در کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصصوی حجم عظیم بروکراسی عجیب را یکی از مهمترین مشکلات کنونی کشور دانست که تمام مسئولین کشور روی این مشکل اشراف دارند.

وی ادامه داد: بروکراسی وقتی که به لایه‌هایی پایین‌تر و سطح کارشناسان می‌آید شدت یبشتری می‌گیرد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اکنون میزان تولید قانون در کشور بیشتر از قانون‌هایی است که حذف می‌شود، یادآوری کرد: پشت هر قانونی که در مجلس تصویب می‌شود صدها آیین نامه و دستورالعمل از سوی خود دستگاه ایجاد می‌شود که کار را دشوارتر می‌کند.

کاشفی وجود قوانین زائد را قفلی بر دست و پای بخش تولید دانست و افزود: اکنون در کشور نیازمند نهضت قانون زدایی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه اگر قانونی هم جدید تصویب می‌شود باید گره‌گشا باشد، نه آنکه بار جدیدی به بخش تولید تحمیل کند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه دومین مشکل کشور را بالا بودن قیمت تمام شده تولید دانست که امکان رقابت تولیدکنندگان را در خارج از کشور می‌گیرد و باعث ایجاد رقابت کاذب در داخل کشور می‌شود.

کاشفی خاطرنشان کرد: عوامل مختلفی از جمله بهره‌وری، حمل و نقل، هزینه‌های سربار و ... در بالا بودن هزینه تولید اثرگذار است که مجلس حداقل می‌تواند در بخش کاهش هزینه‌های سربار به تولیدکنندگان کمک کند.

وی مالیات را نیز یکی از هزینه‌های بالای بخش تولید خواند و اظهار کرد: بزرگترین بحران سال‌های آینده کشور سیستم مالیات ستانی خواهد بود و قوانین مالیاتی که تصویب شده مشکلات زیادی دارد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان کرمانشاه تاکید کرد: خصوصا در بخش مالیات بر ارزش افزوده بیشترین مشکل را داریم.

کاشفی از تامین اجتماعی نیز به عنوان هزینه زیاد دیگر بخش تولید یاد کرد و ادامه داد: به دلیل خرج کردن و هدر دادن منابع، این صندوق اکنون وضعیت مناسبی ندارد.

وی گفت: اگر این صندوق را به بخش خصوصی بدهند خود ما آن را با همه مشکلاتش درست خواهیم کرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم استفاده از فضاهای ایجاد شده در کشور پس از برجام تاکید کرد و گفت: تمایل دنیا به سمت ما بیشتر شده و فعالان اقتصادی، بانک‌ها و ... از کشورهای دیگر به سمت ما می‌آیند که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

کاشفی همچنین خواستار توجه ویژه نمایندگان مجلس به استان کرمانشاه شد و گفت: متاسفانه به آمایش و توازن منطقه‌ای در استان کرمانشاه خوب توجه نشده است.

  نعمت‌الله حقیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز از وجود حدود 1027 واحد صنعتی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: از نظر تعداد واحدهای بزرگ و متوسط نزدیک به  میانگین کشور هستیم.

وی افزود: به علاوه طی چند سال اخیر تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی استان روندی افزایشی داشته است.

به گفته این مسئول استان کرمانشاه در برخی از صنایع از جمله سیمان، صنایع فولاد، لبنیات، مواد غدایی و ... پتانسیل قابل توجهی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از پتانسیل‌های معدنی استان هم یاد کرد و افزود: با همکاری ایمیدرو کار اکتشاف سه هزار کیلومتر مربع از پهنه‌های معدنی استان آغاز شده است.

کاشفی عنوان کرد: در حوزه تجارت هم با وجود 58 هزار واحد صنفی حرف اول را در منطقه می‌زنیم و به علاوه در بعد تجارت خارجی نیز در سال‌هایی که در پیک صادرات بودیم میزان صادرات استان به سه میلیارد دلار هم رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: