• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-14814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:

امروز بیش از جنگ در راه‌ها کشته می‌دهیم/نقش همیاران پلیس در کاهش تلفات

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقش موثر همیاران پلیس در کاهش تخلفات رانندگی اشاره کرد و گفت: با توجه به اثرات مثبت این طرح، گسترش آن در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، سلیمان محبی در همایش "طلایه‌داران فرهنگ ترافیک" که امروز (18 مهر) با حضور جمعی از مسئولین و دانش‌آموزان در محل تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه آموزش، امنیت و بهداشت سه شاخص اصلی توسعه در هر جامعه‎‌ای هستند، گفت: توسعه و پیشرفت هر کشور با این سه شاخص سنجیده می‌شود.

وی افزود: برای پیشبرد امور هر کشور آموزش امر حیاتی دارد و در کنار این آموزش باید امنیتی برای پیشبرد امور وجود داشته باشد و در کنار این دو باید جامعه از سلامت لازم نیز برخوردار باشد.

محبی با اشاره به حوادث ترافیکی و کشته‌شدن سالانه هزاران نفر در این حوادث، گفت: یکی از راه‌های کنترل ترافیک و کاهش آمار تصادفات استفاده از مباحث آموزشی است و باید در این زمینه به امر آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی و نحوه صحیح رانندگی توجه ویژه شود.

وی با اشاره به شروع طرح همیاران پلیس از 10 سال پیش، گفت: آمارها نشان از سیرکاهشی تلفات با اجرای این طرح دارد و با بررسی که در استان تهران صورت گرفته سه تخلف صحبت با تلفن همراه، نبستن کمربند ایمنی و سرعت غیرمجاز با اجرای این طرح به شدت کاهش داشته است.

محبی افزود: این امر نشان می دهد که گسترش این طرح می‌تواند به کاهش بیش از پیش تلفات رانندگی منجر شود و باید بتوانیم این سیرکاهشی را ادامه دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هرچند آمارها سیر کاهشی تلفات رانندگی در کشور و استان را نشان می‌دهد، اما باز هم فوت سالانه هزاران نفر در تصادفات رانندگی کشور بسیار زیاد است که عمده این کشته‌ها به علت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است.

محبی با بیان اینکه امروز بیش از زمان جنگ در راه‌ها کشته می‌دهیم گفت: با توجه به این مسئله همه باید در کنار هم در بحث آموزش و فرهنگ ترافیک تلاش کنند.

وی افزود: آموزش و پرورش نیز در کنار سایر نهادها در این زمینه فعالیت خواهد کرد و امیدواریم با افزایش همیاران پلیس بتوانیم گام موثری در این زمینه برداریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: