• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-15314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

با خبازی‌هایی که از "جوش‌شیرین" و "بلانکیت" استفاده کنند، برخورد می‌شود

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه گفت: بايد با شدت با نانوايي هايي كه اقدام به استفاده از بلانكيت و جوش شيرين مي كنند برخورد شود، زيرا سلامت و تندرستي مردم براي ما بسيار مهم است و در اين راستا با هيچ كس مماشاتي نخواهيم داشت.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحيمي در جلسه كارگروه پايش و ساماندهي گندم، آرد و نان استان، افزود: بايد هدف گذاري و برنامه هاي لازم براي برخورد شديد با نانوايي هايي كه سلامت مردم را با استفاده از بلانكيت و جوش شيرين و نمك به خطر مي ندازند، مشخص و تدوين گردد.

وي با بيان اينكه مردم كرمانشاه با توجه به مجاهدت ها و ايثارگری هايشان شايسته زندگي خوب هستند، تصريح كرد: دستگاه هاي نظارتي و متولي بايد تلاش كنند نان با كيفيت و سالم به دست مردم استان برسد، لذا ضرورت دارد اعضاي اين جلسه مانند يك تيم كاري و هماهنگ براي افزايش سلامتي و تندرستي مردم براي عرضه و پخت نان با كيفيت و سالم تلاش كنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه تصريح كرد: ابزارهاي لازم براي برخورد با تهديد كنندگان سلامت و تندرستي مردم وجود دارد، لذا مديران ذيربط بايد از اين ابزارها با تمامي قدرت استفاده كنند و اجازه ندهند عده اي بخواهند سلامت مردم را خطر بياندازند.

 رحيمي خاطرنشان ساخت: با جديت پشتيبان برخوردهاي لازم با تهيدكنندگان سلامت مردم هستيم و در اين زمينه از هيچ كوششي اجتناب نخواهيم كرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري کرمانشاه از سازمان غله و اتحاديه نانوايي ها خواست  نظارت خود را بر نانوایي ها براي عرضه با كيفيت نان بدون استفاده از بلانكيت و جوش شيرين و نمك و همچنين توليد آرد توسط كارخانجات آرد افزايش دهند.

رحيمي ادامه داد: در گزارشات دانشگاه علوم پزشكي يكي از علل بيماري سرطان استفاده از بلانكيت و جوش شيرين در پخت نان عنوان شده، لذا بايد نهايت دقت و تلاش خود را براي جلوگيري از استفاده اين مواد در نانوايي ها بكار بگيريم و در اين راستا نبايد هيچ كوتاهي و قصوري از جانب هيچ دستگاهي صورت گيرد.

وي تاكيد كرد: دستگاه هاي نظارتي بايد در صورت مشاهده هر مقدار بلانكيت و جوش شيرين در نانوایي ها به شديدترين نوع برخورد كنند و  پس از قطع سهيمه و پلمب خبازي،  افراد آن را نيز به مراجع قضايي معرفي كنند.

وي ادامه داد: همچنين نانوايي ها مجاز به استفاده از نمك هم نيستند، زيرا نمك مشكلات قلبي و عروقي را براي مردم به همراه دارد، لذا دستگاه هاي نظارتي در اين زمينه هم با جديت برخوردهاي لازم را انجام دهند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري با بيان اينكه ما موظف به مراقبت از سلامت مردم هستيم، گفت: همه در اين كارگروه موظف به ارتقاي كيفيت پخت نان هستند لذا بايد نظارت هاي دقيقي بر سيلوها، كارخانجات آرد و نانوايي ها صورت گيرد و در دفاع از سلامت مردم نهايت تلاش و جديت خود را بكار گيريم.

وي همچنين از دستگاه هاي ذيربط خواست به صورت سرزده از نانوايي ها بازديد كنند و در زمينه كنترل قيمت ها هم وظيفه خود را به دقت انجام دهند.

وي همچنين خواستار استفاده از كسيه هاي پارچه اي غير پلميري با همكاري دانشگاه علوم پزشكي، اتحاديه نانواني ها، سازمان غله و سازمان صنعت، معدن تجارت براي جلوگيري از عرضه و استفاده از نايلون در نانوايي ها شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: