• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-15414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

نیمه ابتدای امسال؛

کرمانشاهیان 28 هزار واحد خون اهدا کردند

مدیرعامل انتقال خون استان کرمانشاه از اهدای 28 هزار و 284 واحد خون در نیمه ابتدای امسال توسط مردم استان خبر داد.

دکتر ابراهیم سلطانیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، از اهدای 28 هزار و 284 واحد خون در نیمه ابتدای سال خبر داد و اظهار کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با اهدای 28 هزار و 17 واحد خون، یک درصد رشد داشته است.

وی افزود: از میزان خون‌های اهدایی، 26 هزار و 612 واحد مربوطه به مردان و تنها 1672 واحد مربوط به زنان است که این امر نشان دهنده مشارکت اندک بانوان در امر اهدای خون است.

سلطانیان با بیان اینکه بیشتر اهداکنندگان خون در رنج سنی 20 تا 45 سال هستند، گفت: افراد رنج سنی 18 تا 65 سال که متمایل به اهدای خون باشند می‌توانند بعد از معاینه، خون اهدا کنند.

مدیرعامل انتقال خون استان کرمانشاه با بیان اینکه بیماران به تمام گروه‌های خونی مثبت و منفی نیاز دارند، گفت: بیشترین گروه‌های خونی اهدایی استان مربوط به گروه‌های خونی مثبت است و با توجه به کمبود گروه‌های خونی منفی نیاز به این گروه‌ها همیشه وجود دارد، اما در مجموع دریافت تمام گروه‌های خونی برای مصرف بیماران ضروری است.

سلطانیان با اشاره به وجود دو مرکز ثابت خونگیری در استان، گفت: در شهرستان‌ها عمدتا تیم‌های سیار جهت خونگیری مستقر می‌شوند.

سلطانیان با اشاره به کاهش مراجعه کنندگان اهدای خون در ماه‌های بسیار سرد یا بسیار گرم سال، گفت: نیاز به اهدای خون همیشگی است و از اهدا کنندگان تقاضا داریم در این مواقع سال اهدای خون را فراموش نکنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون اهدا پلاکت و سلولهای بنیادی نیز در مرکز انتقال خون استان انجام می شود، گفت: اهدای پلاکت نیز همانند اهدای خون است و فقط مدت زمان اهدای پلاکت بیشتر است.

سلطانیان خاطرنشان کرد: جهت اهدای سلولهای بنیادی نیز فرد متقاضی باید به انتقال خون مراجعه کرده تا از او نمونه گیری و ثبت نام شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: