• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-15614-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

جشنواره "انارانه" در 7 روستای کرمانشاه برگزار می‌شود

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه از برگزاری اولین جشنواره انارانه در هفت روستا و شهر باینگان این شهرستان خبر داد.

هادی شریفی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه انار منطقه اورامانات از مرغوبیت خوبی برخوردار است، گفت: انار این منطقه می تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری مطرح شود.

وی افزود: به طور مثال انار روستای "دودان" از توابع شهرستان پاوه انار دانه سیاه است که بسیار منحصر به فرد بوده و کاربرد پزشکی دارد.

شریفی تصریح کرد: این ظرفیت موجب شد امسال برای اولین بار برگزاری جشنواره انارانه را در راستای معرفی هرچه بهتر این جاذبه گردشگری در دستور کار قرار دهیم.

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان پاوه از برگزاری این جشنواره در روزهای 6 تا 13 آبان ماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره به مدت هشت روز در هفت روستا و شهر باینگان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: اولین روز جشنواره (6 آبان ماه) در روستای "ساتیاری"، دومین روز (7 آبان ماه) در روستای "هجیج"، سومین روز (8 آبان ماه) در روستای "نسمه"، چهارمین روز (9 آبان ماه) در روستای "خانقاه"، پنجمین روز (10 آبان ماه) در روستای "شرکان"، ششمین روز (11 آبان ماه) در شهر "باینگان"، هفتمین روز (12 آبان ماه) در روستای "دودان" و هشتمین روز (13 آبان ماه) در روستای "داریان" برگزار می‌شود.

شریفی تصریح کرد: با برگزاری جشنواره علاوه بر معرفی انار منطقه اورامانات به عنوان یک جاذبه گردشگری، جاذبه‌های دیگر گردشگری این منطقه نیز به گردشگران معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه در کنار برگزاری جشنواره، برنامه‌های دیگری از جمله اجرای بازی‌های محلی و بومی نیز خواهیم داشت، گفت: به دلیل مصادف شدن این برنامه با ماه‌های محرم و صفر و عزاداری‌ها، اجرای موسیقی و برنامه شاد نخواهیم داشت و این برنامه‌ها در دوره‌های بعدی جشنواره در سالهای آینده اجرا خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: