• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-7584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه:

تا پایان برنامه ششم توسعه باید 79 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه باید 79 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، طهمورث الیاسی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که امروز (19 مهر) برگزار شد، با اشاره به وضعیت بیکاری در استان کرمانشاه اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی مرکز آمار، نرخ بیکاری استان در بهار امسال 20.2 درصد بود و نرخ بیکاری تابستان نیز هنوز اعلام نشده است.

وی میانگین نرخ بیکاری استان در سال گذشته را نیز 22 درصد اعلام کرد و افزود: بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال گذشته نیز نرخ بیکاری در استان کرمانشاه 25.1 درصد اعلام شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه در خصوص تفاوتی که در فصول مختلف در نرخ بیکاری وجود دارد، یادآوری کرد: بازار کار یک بازار سیال است که تحت تاثیر مولفه‌های متعددی قرار دارد و از همین رو اعداد و ارقام آن متغییر است.

الیاسی بیان کرد: به علاوه بسیاری از افراد شغل را فقط در کار دولتی می‌بینند و اگر در بخش‌های دیگر فعالیتی داشته باشند آن را محسوب نمی‌کنند.

به گفته این مسئول، بسیاری از افراد هم هستند که در خانه می‌نشینند و دنبال کار نمی‌روند و جزو نرخ بیکاری محسوب می‌شوند که باید بین این افراد تفاوت قائل شد.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده در برنامه ششم توسعه نرخ بیکاری کشور و به تبع آن استان کرمانشاه به هشت درصد برسد، خاطرنشان کرد: برای این منظور باید سالانه 17 هزار و 600 نفر شغل جدید در استان کرمانشاه ایجاد کنیم که نیازمند حدود 1800 میلیارد تومان سرمایه گذاری (هر شغل 100 میلیون تومان سرمایه‌گذاری) هستیم.


الیاسی تصریح کرد: ایجاد اشتغال نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دیگر هم هست که اگر بخواهیم سرمایه‌گذاری‌های این بخش را هم حساب کنیم باید تا پایان برنامه ششم توسعه 79 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های اشتغال و زیرساخت در استان داشته باشیم.

به گفته این مسئول، ایجاد اشتغال علاوه بر سرمایه‌گذاری و فراهم کردن زیرساخت‌ها به موارد دیگری از جمله اصلاح قوانین و مقررات نیز نیاز دارد که باید همزمان انجام شود.

علی محمدی مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه نیز  با اشاره به وضعیت کنونی اشتغال در استان کرمانشاه اظهار کرد: اکنون 22 درصد سهم اشتغال استان در بخش صنعت، 27 درصد در بخش کشاورزی و مابقی در بخش خدمات است.

وی از نرخ بیکاری 22 درصدی استان کرمانشاه هم یاد کرد و افزود: هر درصد نرخ بیکاری معادل 6500 تا 6700 نفر فرد بیکار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: