• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-596-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

با دفاتر خدماتی غیرمجاز صدور ویزای اربعین برخورد می شود

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه بجز دفاتر رسمی حج و زیارت هیچ دفتری حق فعالیت در حوزه صدور ویزا  برای اربعین را ندارد، گفت: با دفاتر خدماتی غیرمجاز برخورد می‌شود.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه ستاد اربعین شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: با فعالیت دفاتر غیرمجاز در زمینه صدور ویزای اربعین برخورد و نسبت به پلمب این دفاتر اقدام خواهد شد.

 رنجبر با اشاره به تداوم برخورد با دفاتر غیرمجاز صدور ویزا، عنوان کرد: نمی گذاریم عده ای با اخذ مبلغ بیشتر برای زوار عتبات عالیات مشکل ساز شوند.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به آمادگی شهرستان کرمانشاه برای تردد زوار عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی عنوان کرد: با روحیه مردم نوازی که از کرمانشاهی ها سراغ داریم، خدمات رسانی مطلوبی را به زوار عتبات عالیات شاهد خواهیم بود.

وی با تاکید بر لزوم شناسنامه دار شدن تمامی موکب ها عنوان کرد: این اقدام زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات و برای رعایت نکات امنیتی اهمیت دارد.

رنجبر از متقاضیان برپایی موکب ها خواست تا برای برپایی و جانمایی موکب ها با ستاد بازسازی عتبات عالیات هماهنگی کنند تا موکب ها در محل های مناسب جانمایی شوند.

رنجبر با اشاره به فعالیت خوب موکب های برپا شده در حوزه شهرستان کرمانشاه در سال های گذشته عنوان کرد: هیچ اعتبار دولتی برای موکب ها در نظر گرفته نمی شود و همه خدمات آنها به زائرین از محل نذورات مردمی تامین خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به خدمات رسانی خودجوش و مردمی کرمانشاهیان به زوار عتبات عالیات، عنوان کرد: از بیستون تا تنگه مرصاد در حوزه شهرستان کرمانشاه محور اصلی تردد زوار عتبات عالیات در حوزه شهرستان کرمانشاه به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه برپایی موکب در شهر کرمانشاه ضرورتی ندارد، گفت: در شهر کرمانشاه محل اسکان نیاز است.

رنجبر اظهار کرد: میدان امام خمینی(ره)، میدان امام حسین(ع) و میدان آزادگان  سه ورودی و خروجی اصلی کرمانشاه هستند که برنامه ریزی شده تا هلال احمر با همکاری سایر بخش ها چادرهایی را برای راهنمایی زوار عتبات عالیات برپا کند تا لیست محل های اسکان و پذیرایی را در اختیار زوار عتبات عالیات قرار دهند.

رنجبر اضافه کرد: موکب ها باید از مسیر بیستون تا کرمانشاه و در کمربندی های غربی و شرقی کرمانشاه برپا شوند، ضمن اینکه  موکب هایی هم  از میدان آزادگان تا تنگه مرصاد خواهمی داشت.

فرماندار کرمانشاه سپس با بیان اینکه در محل دفتر کنسولگری عراق در کرمانشاه هیچ موکبی برای اربعین برپا نمی‌شود، عنوان کرد: تلاش شده تا بالاتر از دفتر کنسولگری یک چادر راهنما برای راهنمایی زوار عتبات عالیات برپا شود.

رنجبر اضافه کرد: همچنین مسیر بیلوار تا شهر کرمانشاه مسیر تردد زوار عتبات عالیات استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان است که این مسیر نیز باید آماده خدمات رسانی به زوار عتبات عالیات شود.

وی گفت: در شهر ماهیدشت به دلیل مشکلات ترافیکی موکبی دائر نخواهد شد.

وی با بیان اینکه نمازخانه های ورودی و خروجی شهر باید به صورت مستمر مورد بازدید قرار گیرند، بیان کرد: برای اسکان زوار عتبات عالیات در حوزه شهرستان کرمانشاه حسینیه ها، مساجد و نمازخانه های مدارس آماده شده است.

فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه در هر ناحیه آموزش و پرورش کرمانشاه حدود 20 نمازخانه مفروش شناسنامه دار شده اند، گفت: این جدا از محل های اسکان آماده شده از سوی سپاه است.

وی با اشاره به مطرح شدن موضوع اختصاص تعدادی سرویس بهداشتی به شهرستان کرمانشاه در ستاد اربعین استان، اظهار کرد: از نظر سرویس بهداشتی کمبود داریم.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه نباید اربعین رنگ و بوی دولتی به خود بگیرد، عنوان کرد: تنها رفع مشکلات زیرساختی برای خدمات رسانی مطلوب به زوار عتبات عالیات از محل اعتبارات دولتی انجام می گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: