• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-16214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رحیم صفوی:

مردم کرمانشاه برای حفظ نظام قدم‌های ارزشمندی برداشته‌اند

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: مردم کرمانشاه برای حفظ و بقای نظام جمهوری اسلامی ایران قدم های بلند و ارزشمندی برداشته اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار سرلشگر یحی رحیم صفوی در مراسم کلنگ زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کرمانشاه با بیان اینکه مردم این استان یک قطب دفاعی امنیتی برای کشور هستند، گفت: مردم این استان در دوران دفاع مقدس ایثار بسیاری کرده و برای حفظ و بقای نظام قدم های بلند و ارزشمندی برداشتند.

وی افزود: سابقه مردم این استان در دفاع از هویت اسلامی و ملی و  نیز تمامیت ارضی کشور کم نظیر است.

رحیم صفوی با ابراز خرسندی از کلنگ زنی مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان کرمانشاه، پیشنهاد داد، این مرکز به نام باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نامگذاری شود تا نقش مردم این استان در این دو اتفاق مهم تبیین شود.

وی افزود: این مرکز باید بگونه ای باشد که جوانان با رشادت و مقاومت مردم این استان و اتفاقاتی که در طول سالهای دفاع مقدس  در این استان افتاده، آشنا شوند.

رحیم صفوی همچنین پیشنهاد داد، در ایجاد این مرکز از مدل باغ موزه دفاع مقدس تهران الگوبرداری شود تا دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در پژوهش های خود از آن استفاده کنند.

وی همچنین برای زمان راه اندازی این مرکز نیز پیشنهاد داد در حوزه راویان از پیشکسوتان ارتش و سپاه که دوران دفاع مقدس را درک کرده اند، استفاده شود.

رحیم صفوی با بیان اینکه این پروژه از نگین های درخشان دوران مسئولیت استاندار کرمانشاه خواهد بود، گفت: امیدواریم با همت همه مسئولین این مرکز ظرف چهار سال آینده احداث شود.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه به پروژه سامانه گرمسیری اشاره کرد و گفت: با مجوز مقام معظم رهبری هشت میلیارد دلار در این پروژه هزینه شده اما متاسفانه هنوز آب این سامانه مورد استفاده قرار نگرفته که باید  ترتیبی اتخاذ شود تا هر چه سریعتر کشاورزان منطقه ازمواهب آن برخوردار شوند.

وی همچنین خواستار تسریع در تکمیل راه آهن غرب کشور تا مرز خسروی و اتصال آن به شبکه ریلی کشور عراق شد و افزود: با توجه به اینکه شبکه ریلی کشور عراق به سوریه و مدیترانه متصل است، این امر می تواند زمینه ساز ترانزیت میلیاردی از کشور شود که امیدواریم در دولت دوازدهم به نتیجه برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: