• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: کتاب هنوز هم در سکوی اول انتقال اطلاعات است و هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، یوسف شاه حسینی در آیین افتتاحیه نمایشگاه کتاب کرمانشاه که امروز (۲۰ آبان) برگزار شد، خواندن را آغاز دانایی و دانایی را سرآغاز فرزانگی دانست و افزود: یکی از معیارهای مهم سنجش بالندگی فرهنگی در یک جامعه میزان اقبال به کتاب و نشر کتاب است.

شاه حسینی کتاب را در سکوی اول انتقال اطلاعات دانست و خاطرنشان کرد: با وجود گسترش اطلاعات و تکنولوژی هیچ چیز جایگزین کتاب نمی شود. کتاب بر خلاف رسانه های دیداری و‌ شنیداری اندیشه را باز می کند.

شاه حسینی با بیان اینکه جایگاه دانایی و‌ فرهنگ کتابخوانی از چند جهت برای ما مورد اهمیت است، افزود: اولین بعد جایگاه ویژه نوشتن و دانایی در دین اسلام است.

به گفته این مسئول، در پیشینه فرهنگی کشور و همچنین انقلاب اسلامی نیز فرهنگ دانش و اندیشه جایگاه ویژه ای دارد، خصوصا در انقلاب اسلامی که ماهیتی فرهنگی داشت.

شاه حسینی عنوان کرد: با وجود همه این‌موارد جایگاه چندان شایسته ای در حوزه کتاب و کتابخوانی نداریم.

وی با بیان اینکه رواج فرهنگ کتابخوانی یک پروسه  است که سالها طول می کشد و نتیجه عملکرد دستگاه های مختلف است، گفت: اگرچه وظیفه مسئولین سنگین تر است، اما علاوه بر مسئولین، نویسندگان و حتی خوانندگان کتاب هم نقش بسزایی در ارتقا فرهنگ کتابخوانی دارند.

معاون اجتماعی و سیاسی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه خلق کتاب باید بر مبنای پژوهش و رونق اندیشه باشد، افزود: تنها از این مسیر می توانیم به بهره مندی مناسب از کتاب و توسعه برسیم.

وی از تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم ۱۰ برابر شدن فرهنگ کتابخوانی در کشور هم یاد کرد و‌گفت: همه ما باید برای تحقق این هدف تلاش کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: