• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-32214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

پرونده سیزدهمین نمایشگاه "کتاب" کرمانشاه بسته شد/ فروش 1.5 میلیاردی کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از فروش 1.5 تا 1.8 میلیارد تومانی کتاب در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه خبر داد.

حجت الاسلام رحیم جعفری در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ايسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به پایان کار نمایشگاه کتاب کرمانشاه بعد از تمدید یک روزه آن، گفت: سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه از 20 تا 25 آبان ماه برپا شد که جهت استفاده بیشتر علاقمندان کتاب، برپایی آن یک روزه دیگر تمدید و نهایتا ساعت 20 روز جمعه 26 آبان ماه به کار خود پایان داد.

جعفری استقبال از این دوره نمایشگاه را مطلوب دانست و اظهار کرد: دو روز اول برپایی نمایشگاه استقبال خوبی را شاهد بودیم، اما پس از وقوع زلزله در استان طبیعتا با کاهش مراجعات مواجه شدیم.

وی افزود: کاهش مراجعه کننده تنها در روز 22 آبان(روز بعد از زلزله) بود و روزهای بعد وضعیت بازدید از نمایشگاه به حالت اول برگشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه معیار خاصی برای مشخص کردن تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه وجود ندارد، گفت: تنها چیزی که مشخص است این است که بازدید از نمایشگاه نسبت به دوره گذشته آن کاهش نداشته و شاید افزایش هم داشته است.

جعفری از فروش 712 میلیون و 250 هزار تومان بن کارت کتاب در این دوره نمایشگاه خبر داد واظهار کرد: به طور میانگین فروش بن کارت را دو و یا سه برابر کرده و رقم فروش کتاب را محاسبه می‌کنند که بر این اساس می توان گفت سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه فروش 1.5 تا 1.8 میلیارد تومانی کتاب را داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به حضور 400 ناشر در این دوره نمایشگاه گفت: ناشرین خوبی از جمله امیر کبیر، چشمه، ققنوس، خط سفید و سخن در این دوره نمایشگاه حضور داشتند.

وی در ادامه با تسلیت به بازماندگان زلزله استان، گفت: کار خوبی که در این دوره نمایشگاه صورت گرفت این بود که ناشرین 10 غرفه نمایشگاه تمام درآمد فروش کتاب خود را برای کمک به زلزله زدگان اختصاص دادند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: